Reprezentacja Litwy będzie kolejnym rywalem zespołu trenera Mike’a Taylora w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata. Spotkanie w Kłajpedzie już w niedzielę o godz. 18.30. Transmisja w TVP Sport.


Polacy w piątek pokonali Węgrów 70:60, ale nie było to łatwe spotkanie. Po pierwszej połowie naszej drużynie brakowało siedmiu punktów do remisu, ale przełamanie przyszło w kolejnych kwartach. Atak znacznie się poprawił, a zespół odnalazł swój rytm. Duża w tym zasługa rezerwowych (m.in. świetnego tego dnia Michała Sokołowskiego), ale również lidera, czyli Mateusza Ponitki (zanotował 17 punktów i 7 zbiórek).

Reprezentacja Polski: Polacy ogrywają Węgrów na początek eliminacji!

Ekipa trenera Mike’a Taylora po raz ostatni spotkała się z Litwą w sierpniu – w meczu towarzyskim rozgrywanym w Kłajpedzie. Wtedy rywale zwyciężyli minimalnie – tylko 59:58. Trzeba jednak podkreślić, że była to inna drużyna, bo grali tam m.in. zawodnicy z NBA: Jonas Valanciunas i Mindaugas Kuzminskas. Teraz ich zabraknie, ale będą inne znane twarze. Kibice Polskiej Ligi Koszykówki pamiętają chociażby Sarunasa Vasiliauskasa i Eimantasa Bendziusa.

Podejrzewam, że reprezentacja Litwy też nie jest w 100 procentach przygotowana na to spotkanie. Chodzi o to, żeby złapać ich w takim momencie i grać twardo przez 40 minut. Ostatniego lata graliśmy z nimi w Kłajpedzie – wtedy pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie rywalizować z takim zespołem jak równy z równym – mówił po piątkowym spotkaniu Tomasz Gielo.

Początek spotkania Litwa – Polska w niedzielę o godz. 18.30. Transmisja w TVP Sport.

źródło: KoszKadra

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o