Drużyna R8 BASKET 3×3 KRAKÓW zwyciężyła w kategorii OPEN mężczyzn w turnieju 3×3 QUEST – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 rozgrywanym w Toruniu. W finale pokonała ekipę Crew Of Street 21:10. Podczas pierwszego dnia turnieju zespół Braveheart okazał się najlepszy w kategorii OPEN kobiet. W kategorii U15 kobiet najlepsza była ekipa MUKS Bydgoszcz, w U15 mężczyzn Bydgoscy Drwale, a w U18 mężczyzn The Brickers.

Plac przed Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w sobotę wypełnił się zawodniczkami i zawodnikami, a także kibicami, którzy liczyli na sporo dobrej koszykówki w odmianie 3×3. Z pewnością się nie zawiedli!

W głównej sobotniej kategorii, OPEN kobiet działo się naprawdę sporo. Do finału doszły zespoły DaModa.pl i Braveheart. Wcześniej, w fazie grupowej, ta pierwsza drużyna dość pewnie wygrała 19:8 i wydawało się, że ostatni mecz formalnością. Było jednak zupełnie inaczej! To Braveheart w składzie: Lucyna Kotonowicz, Katarzyna Hepner, Martyna Stasiuk, Żaneta Szczęśniak wygrał 17:9, tym samym ciesząc się ze złotych medali i 1000 złotych nagrody. W meczu o trzecie miejsce ekipa Jabłuszka Adama pokonała zespół Shalisha 13:12.

Emocji nie zabrakło w rozgrywkach młodzieżowych. W kategorii U15 kobiet ekipa MUKS Bydgoszcz w składzie: Barbara Niemiec, Marianna Czmochowska, Roksana Sobiech, Wiktoria Sobiech w wielkim finale pokonała En-tego 8:4. Co ciekawe – podczas całego dnia zawodów ta drużyna nie przegrała żadnego meczu! W kategorii U15 mężczyzn triumfował zespół Bydgoscy Drwale (Radosław Weselski, Damian Sypniewski, Michał Kucharski, Oliwier Wiśniewski), który w finale ograł Demigods 11:7. Ta ekipa również nie znalazła pogromcy w sobotnich meczach w Toruniu.

Z kolei w kategorii U18 mężczyzn bezkonkurencyjna okazała się drużyna The Brickers. Maks Motel, Igor Wiliński i Jakub Kondraciuk również wygrali wszystkie swoje spotkania, w tym finał z TORONTO TEAM 21:14. Zwycięskie drużyny w kategoriach młodzieżowych oprócz pamiątkowych medali mogły liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W niedzielę plac przed Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki ponownie był pełen zawodników, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności przeciwko najlepszym zespołom w Polsce. W Toruniu nie zabrakło dobrej zabawy, świetnego poziomu sportowego i wspaniałych koszykarskich emocji! Warunki pogodowe niestety pogorszyły się przed fazą ćwierćfinałową i turniej został dokończony w hali UMK.

W konkursie wsadów, podobnie jak przed tygodniem, triumfował Dawid „DaFly” Mazur. Dzięki swoim efektownym zagraniom zgarnął nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł. Z kolei w konkursie rzutów z dystansu najlepszy był niezawodny Michael Hicks z R8 BASKET 3×3 KRAKÓW.

Oprócz ekipy z Krakowa w Toruniu rywalizowało sporo innych świetnych zespołów, m.in. Middle Finger U ze znanym z występów w Polskiej Lidze Koszykówki Romanem Szymańskim, czy też planet cash team, który w zeszłym roku grał w wielkim finale mistrzostw Polski 3×3.

Ostatecznie do wielkiego finału awansowały drużyny R8 BASKET 3×3 KRAKÓW oraz Crew Of Street. Ta pierwsza była poza zasięgiem pozostałych zespołów, o czym świadczy efektowne zwycięstwo w ostatnim meczu – aż 21:10. Piotr Renkiel, Michael Hicks, Paweł Pawłowski oraz Łukasz Bodych sięgnęli tym samym po 1500 zł oraz zegarki marki FESTINA. W zaciętym spotkaniu o trzecie miejsce ekipa Middle Finger U pokonała 3×3 PLAY HARD 21:20.

Wyniki turnieju 3×3 QUEST w Toruniu: