Jeśli spojrzeć by na klasyfikację generalną mecz zapowiadał się całkiem wyrównanie. Obie drużyny zajmują miejsca daleko za liderami PLK, jednak nikt nie spodziewał się, że koszykarze Polpharmy tak szybko obejmą wysokie prowadzenie, tym samym odbierając rywalom szanse na zwycięstwo. Polpharma Starogard Gdański na własnym parkiecie pokonała Asseco Gdynię 99:87.

Od samego początku spotkania gospodarze zdominowali grę, a gości zmuszali do dużej liczby błędów. Szybkie ataki dały im przewagę, która zaledwie 4 minuty po rozpoczęciu pierwszej kwarty dochodziła do 15 punktów. Zespół z Gdyni starał się napędzać Filip Matczaka, do którego chwilami dołączał Krzysztof Szubarga, jednak dwóch zawodników nie dało rady udźwignąć ciężaru gry za całą drużynę.

Właściwie przez pierwsze 30 minut Polpharma rozbijała obronę bezradnego Asseco, do tego bardzo dobra skuteczność w rzutach z gry pozwalała im zachować wysokie prowadzenie. W trzeciej odsłonie spotkania przewaga gospodarzy sięgała rekordowych 31 punktów. Już w tamtym momencie można było śmiało stwierdzić, że los spotkania jest przesądzony, jednak wtedy do gry włączyła się młodzież Asseco.

Czwarta kwarta głównie za sprawą rezerw gdyńskiej drużyny – Filipa Puta, Mariusza Konopatzkiego i Bartosza Jankowskiego, dawała nadzieje na zwycięstwo. Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza dzięki agresywnej i zespołowej grze szybko zmniejszali przewagę Starogardu z 26 do 13 punktów. Było wyraźnie widać, że młodzież Asseco wniosła nową energię na boisko i nie zamierzała oddać tego meczu tak łatwo. Pomimo walki w ostatniej części spotkania młody zespół z Gdyni uległ Polpharmie 99:87.

W składzie gospodarzy każdy wniósł coś od siebie, co bardzo dobrze widać w statystykach, nie było jednego wiodącego lidera. Natomiast jeśli chodzi o Asseco zespół prowadzili Matczak i Szubarga. Pomimo wszystko to jednak rezerwy Asseco zasługują na duże wyróżnienie, ponieważ udało im się zmienić tok gry i do końca walczyli o każdy punkt.

Polpharma Starogard Gdański – Asseco Gdynia 99:87 (29:19, 26:20, 27:17, 17:31)

Polpharma Starogard Gdański: Sajus 16, Flieger 15, Miles 13, Paliukenas 13, Schenk 11, Diduszko 10, Davis 10, Długosz 6, Michałek 3, Mirković 2, Hicks.

Asseco Gdynia: Matczak 18, Szubarga 18, Put 10, Czerlonko 10, Konopatzki 7, Ponitka 5, Żołnierewicz 5, Frąckiewicz 5, Jankowski 3, Witliński 3, Szczotka 3, Szymański.