Nie był to wymarzony weekend dla Polaków grających zagranicą. Drużyny wszystkich naszych rodaków przegrały swoje mecze. Niektorzy z kadrowiczów nie pojawili się nawet na boisku. W wysokiej formie był jak zwykle Mateusz Ponitka.


Mateusz Ponitka (Iberostar Tenerife, Hiszpania)- 29:56min. 18 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty.

W miniony weekend Ponitka był jednym z najlepszych graczy swojego zespołu w przegranym meczu 92:97 z MOVISTAR ESTUDIANTES. Mateusz ze statystykami 4/6 z gry i 10/12 z wolnych zdobył 18 oczek. We wcześniejszych dwóch zwycięskich meczach przeciwko Gran Canaria i Fuenlabrada kolejno rzucał 11 i 7 punktów. Zespół Polaka znajduje się na 8 miejscu gwarantującym grę w playoff.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)- 17:41min. 8 punktów, 1 zbiórka.

Waczyński zagrał dobre spotkanie, a jego Unicaja zaskakująco wysoko uległa z Gran Canarią 55:76. Drużyna z Malagi zajmuje 6 miejsce i z bilansem 18-13 pewnie kroczy w kierunku playoff.

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)

Drużyna Tomasza w miniony weekend nie grała meczu. Mecz tej kolejki rozegrany był już 25 kwietnia z powodu final four Basketball Champions League w którym grała Murcia. Polak w tym meczu rzucuł 12 punktów. Jego zespół może pochwalić się serią 4 zwycięstw z rzędu i ucieknięciem ze strefy spadkowej. Aktualnie drużyna z Badalony zajmuje 15 miejsce.

Michał Michalak (Tecnyconta Saragossa, Hiszpania)- Nie wszedł na boisko.

Michał był w składzie Saragossy, ale nie pojawił się na boisku, a jego zespół przegrał z San Pablo Burgos 96-88. W poprzednim wygranym meczu przez drużynę Polaka z Real Betis 81-78 Michalak również nie pojawił się na boisku.

Przemysław Karnowski (Montakit Fuenlabrada, Hiszpania)- Brak w składzie.

Karnowski w ostanim ligowym meczu nie pojawił się w składzie Fuenlabrady, która przegrała z Valencia Basket 76-61. Jego zespół zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)- 24:36min. 9 punktów, 9 zbiórek, 3 asysty.

W ostatniej kolejce ligi tureckiej Kulig po dobrym występie otarł się o double-double. Jego Banvit doznał porażki 90-80 z Galatasaray. Była to już 3 z rzędu porażka drużyny Polaka, która zajmuje 5 pewne miejsce gwarantujące grę w playoff.

A.J. Slaughter (ASVEL Lyon Villeurbanne, Francja)- 21:02min. 5 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty.

A.J w ostatniej kolejce zagrał przeciętny mecz, rzucając 1/3 za dwa i 1/4 za trzy zdobył 5 punktów a jego drużyna poległa na wyjeździe z Limoges 72-52. Lyon Salughtera zajmuje 6 miejsce w tabeli na 2 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego we Francji.

autor: Adam Rejek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o