Będąca ostatnio w kryzysie AS Pistoia Basket w końcu odniosła zwycięstwo, które napawa optymizmem przed zbliżającymi się Play Offami. Zespół Czyża pokonał u siebie Obiettivo Lavoro Bologna 88:76.

O zwycięstwie Pistoi zadecydowała druga kwarta, w której to zespół polskiego koszykarza w końcu złapał luz. Czyż i spółka wygrali tę część meczu 25:14, co dało im przysłowiowego „kopa”. Trzecia kwarta wyprowadziła gospodarzy na 15 punktowe prowadzenie, dzięki czemu Pistoia była już pewna zwycięstwa.

Olek Czyż spędził na parkiecie 27 minut, w trakcie których zapisał na swoim koncie 15 punktów, zbiórkę i asystę. Polak zagrał na bardzo dobrej skuteczności (5/6 z gry), przeciwko byłemu mistrzowi NBA – Dexterowi Pittmanowi. Były koszykarz Miami Heat zanotował w tym meczu 4 „oczka” więcej od Czyża.

Z bilansem 14 zwycięstw i 13 porażek Pistoia zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli, jednak poprzez ostatnie porażki ich awans do fazy Play Off będzie wisiał na włosku.