Bardzo dobrze w weekend zaprezentowali się nasi reprezentanci, 3 z nich wygrało swoje mecze, a reszta mimo przegranych zanotowała dobre statystki.


Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania) – 22:33min. 20 punktów, 2 zbiórki, 1 asysta.

Waczyński najlepiej zaprezentował się ze wszystkich reprezentantów, trafił aż 6 trójek, dokładając do tego dwa punkty z linii rzutów wolnych. Był to jeden z lepszych meczów jakie rozegrał w ostatnich tygodniach. Klub Polaka niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Realem Betis 89-88.

Mateusz Ponitka (Iberostar Tenerife, Hiszpania) – 25:50min. 8 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta.

W meczu z drużyną Tomka Gielo, Ponitka zanotował trochę inne statystyki niż te do, których nas przyzwyczaił. Polak zdobył mniej niż 10 punktów, co ostatnio zdarzyło się mu w lutym grając przecwiko Realowi Madryt. Jego zespół zwyciężył dość skromnie z zamykającą tabelę drużyną z Badalony 77-75. Zespół Mateusza znajduje na 9 miejscu w tabeli, tuż za premiowanym miejscem w playoff.

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania) – 26min. 12 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta.

Bardzo dobre zawody rozegrał Gielo. W meczu z trudnym przeciwnikiem dostał dużo więcej minut niż to miało miejsce w ostatnich meczach. Zanotował lepsze statystyki niż Ponitka przeciwko któremu grał . Jego zespół powalczył z drużyną Mateusza, ale nie osiągnął końcowego sukcesu minimalnie przegrywając 77-75. Zespół z Badalony nie może wygrać od grudnia 2017 roku.

Przemysław Karnowski (Montakit Fuenlabrada, Hiszpania) – 13 min. 6 punktów, 4 zbiórki.

Na przyzwoitym poziomie pokazał się Karnowski w meczu z silną Baskonią, co nie można powiedzieć o zespole, w którym gra nasz reprezentant. Jego Fuenlabrada przegrała aż 32 punktami, końcowy wynik 95:62 dla Baskonii. Drużyna Przemka zajmuje 6 miejsce w tabeli.

Michał Michalak (Tecnyconta Saragossa, Hiszpania) – 14:17min. 9 punktów, 3 zbiórki, 1 asysta.

Solidny występ w Saragossie zanotował Michalak. Jego zespół wygrał wysoko z Bilbao BASKET 81-61, a Michał na dobrej skuteczności 4/6 z gry zdobył 9 punktów. Tecnyconta Saragossa zajmuje 14 miejsce w lidze.

Damian Kulig (Banvit, Turcja) – 33:06min. 12 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty.

Kolejny dobry występ w lidze tureckiej zanotował Kulig, ze skutecznością 4/6 z gry i 2/2 z linii rzutów wolnych był drugim najlepszym graczem swojej drużyny, a jego Banvit wygrał z Usak Sportif 71-58. Drużyna Polaka utrzymuje wysokie 4 miejsce w lidze.

Andy Mazurczak (BV Chemnitz 99, Niemcy) – nie zagrał.

autor: Adam Rejek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o