PLK: Wyniki weekendowych sparingów

by Paweł Markowski | 4 września 2017 14:44

W ostatni weekend zespoły Polskiej Ligi Koszykówki rozgrywały serię sparingów przygotowując się do nadchodzących rozgrywek. Poniżej prezentujemy rezultaty i wyniki turniejów.

W Lesznie rozegrano turniej o Puchar Prezydenta. Do zmagań przystąpiły drużyny Jamalex Polonia 1912 Leszno, Miasto Szkła Krosno, Pogoń Prudnik oraz GTK Gliwice. Zwycięzcą okazała się ekipa Miasta Szkła, która pokonała w finale GTK Gliwice.

Pogoń Prudnik – GTK Gliwice 69:89 (23:25, 19:24, 16:19, 11:21)

GTK: Skibniewski 10, Williams 25, Piechowicz 2, Zmarlak 1, Morgan 11 – Hooker 18, Salamonik 13, Ratajczak 7, Filipiak 2, Jędrzejewski, Radwański

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Miasto Szkła Krosno 72:81 (22:26, 14:24, 14:11, 22:20)

Miasto Szkła: Pinkston 18, Gaddefors 15, Oczkowicz 12, Hajrić 7, Mustapić 7, Wallace 7, Grochowski 5, Lejasmeiers 5, Sroka 4, Jakóbczyk 1

GTK Gliwice – Miasto Szkła Krosno 61:70

GTK: Williams 22, Morgan 13, Hooker 7, Ratajczak 4, Salamonik 4, Zmarlak 3, Piechowicz 2, Skibniewski 2, Radwański 2, Jędrzejewski 2, Filipiak 0

Miasto Szkła: Pinkston 17, Wallace 10, Mustapić 9, Jakóbczyk 8, Gaddfors 8, Hajrić 6, Sroka 5, Lejasmeiers 4, Oczkowicz 3, Grochowski 0

Serię sparingów rozegrano także w Toruniu. Udział wzięły Polski Cukier Toruń, Trefl Sopot, AZS Koszalin oraz Polpharma Starogard Gdański.

Polski Cukier Toruń – Polpharma Starogard Gdański 78:85 (22:16, 21:27, 19:23, 16:19)

Polski Cukier: Diduszko 19, Wiśniewski 18, Perka 18, Krefft 8, Sulima 6, Grochowski 5, Śnieg 4

Polpharma: Milovanović 16, Tanksley 15, Thomasson 12, Flieger 10, Szymański 9, Schenk 8, Davis 6, Bojić 3, Gołębiowski 3, Rduch 3, Pruefer 0

AZS Koszalin – Trefl Sopot 107:106

AZS: Chatkievicius 19, Baldwin 18, Dłoniak 16, Watkins 15, Młynarski 14, Hollins 9, Kucharewicz 8, Jeszke 7, Wadowski 1, Kiwilsza 0, Leńczuk 0, Pabianek 0.

Trefl: Śmigielski 21, Dylewicz 19, Karolak 19, Brown 18, Zack 17, Marković 4, Walda 4, M. Kolenda 3, Stefański 1, Ł. Kolenda 0, Motylewski, Pułkotycki.

Polski Cukier Toruń – Trefl Sopot 94:73 (28:16, 21:17, 26:21, 19:19)

Polski Cukier: Diduszko 23, Wiśniewski 18, Śnieg 15, Sulima 14, Perka 8, Grochowski 8, Krefft 5, Sowa 3

Trefl: Śmigielski 19, Zack 10, Brown 8, Kolenda M. 7, Marković 6, Kolenda Ł. 5, Motylewski 4, Stefański 4, Karolak 4, Pułkotycki 3, Walda 2, Żmudzki 1.

AZS Koszalin – Polpharma Starogard Gdański 90:106

AZS: Młynarski 31, Baldwin 15, Watkins 13, Kucharewicz 7, Hollins 6, Kiwilsza 5, Dłoniak 5, Chatkievicius 2, Jeszke 2, Pabianek 2, Wadowski 2, Leńczuk 0

Polpharma: Thomasson 19, Flieger 16, Rduch 14, Bojić 13, Pruefer 13, Milovanović 12, Schenk 8, Gołębiowski 7, Davis 4

We Włocławku miejscowy Anwil dwukrotnie podejmował Rosę Radom i dwukrotnie to włocławianie schodzili z parkietu wygrani. Bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Leończyk, który w obu spotkaniach był najlepszym strzelcem zespołu Igora Milicicia.

Anwil Włocławek – Rosa Radom 82:74 (19:18, 23:22, 18:18, 22:16)

Anwil: Leończyk 17, Szewczyk 14, Sobin 13, Zyskowski 11, Airington 9, Nowakowski 7, Łączyński 6, Delas 3, Ciesielski 2, Afeltowicz 0, Drozdowski 0, Komenda 0, Piątek 0

Rosa: Punter 16, Szymkiewicz 16, Piechowicz 10, Trojan 8, Zegzuła 7, Witka 5, Szymański 4, Bojanowski 3, Szczypiński 3, Wątroba 2, Walski 0

Anwil Włocławek – Rosa Radom 98:82 (18:25, 33:16, 22:19, 25:22)

Anwil: Leończyk 17, Zyskowski 14, Airington 13, Delas 12, Sobin 12, Łączyński 9, Szewczyk 8, Komenda 4, Nowakowski 4, Ciesielski 3, Afeltowicz 0, Piątek 0

Rosa: Punter 23, Szymkiewicz 21, Trojan 11, Piechowicz 4, Bojanowski 7, Szymański 7, Szczypiński 4, Walski 2, Wątroba 0.

Beniaminek Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa pokonała pierwszoligową ekipę GKS Tychy.

Legia Warszawa – GKS Tychy 95:77 (22:20, 22:21, 26:16, 25:20) 

Legia: Jobi Wall 17, Isaiah Wilkerson 15, Grzegorz Kukiełka 12, Łukasz Wilczek 10, Piotr Robak 10, Jorge Bilbao 9, Adam Linowski 9, Michał Aleksandrowicz 7, Mateusz Jarmakowicz 4, Kamil Sulima 2.

GKS: Filip Małgorzaciak 19, Dawid Słupiński 13, Marcin Kowalewski 13, Patryk Nowerski 12, Piotr Hałas 8, Damian Szymczak 6, Jakub Musiał 3, Norbert Kulon 3, Jakub Fenrych 0, Bassey Usendiah 0, Jakub Zawadzki 0.

BM Slam Stal wygrała dwa mecze towarzyskie z Kingiem Szczecin rozegrane w Ostrowie Wielkopolskim.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 91:82 (21:20, 19:29, 29:19, 22:13)

BM Slam Stal: Notice 28, Łukasiak 13, Skifić 12, Kostrzewski 12, Kulka 9, Johnson 6, Surmacz 5, Ochońko 4, Chyliński 2, Majewski 0, Kierlewicz 0.

King: Jogela 17, Gavin 16, Paliukenas 13, Kowalczyk 9, Diduszko 9, Desiatnikow 9, Bartosz 7, Majcherek 2, Adamkiewicz.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 78:68 (22:11, 22:12, 19:24, 15:21)

BM Slam Stal: Surmacz 15, Chyliński 13, Notice 13, Łukasiak 12, Johnson 10, Skifić 7, Majewski 6, Kulka 2, Kostrzewski 0, Ochońko 0, Kierlewicz 0.

King: Kikowski 19, Kowalczyk 16, Jogela 10, Paliukenas 8, Gavin 5, Harris 3, Desiatnikow 3, Jonuska 2, Bartosz 2.

Podsumowanie turnieju w Dąbrowie Górniczej[1]

Endnotes:
  1. Podsumowanie turnieju w Dąbrowie Górniczej: http://probasket.pl/podsumowanie-turnieju-w-dabrowie-gorniczej/

Source URL: http://probasket.pl/plk-wyniki-weekendowych-sparingow/