Derby Trójmiasta zawsze kojarzone są z gorącą atmosferą, zatem i tym razem nie mogło być inaczej. w 28 kolejce Polskiej Ligii Koszykówki, Trefl Sopot po raz kolejny triumfował nad gdyńskim Asseco. Podopieczni Marcina Klozińskiego walczą o awans do fazy play-off, a dzisiejsze zwycięstwo z pewnością przybliżyło im ten cel. Asseco Gdynia przegrało na własnym parkiecie 79:94

Gdyńscy koszykarze bardzo mocno rozpoczęli spotkanie i zaledwie po 5 minutach prowadzili 19:7. Sopocianie nie mogli odnaleźć rytmu gry, co szybko i skutecznie wykorzystywali rywale. Nic nie zwiastowało tego, że szybko się to zmieni. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:22 dla gospodarzy.

Z pewnością prowadzenie dodawało skrzydeł podopiecznym trenera Przemysława Frasunkiewicza, jednak nie na długo potrafili je utrzymać. W drugiej odsłonie spotkania do gry aktywnie włączył się Piotr Śmigielski i to właśnie on dał Treflowi nadzieję na zwycięstwo. Tylko w tej części spotkania goście zdobyli 31 punktów, dzięki czemu na przerwę schodzili z kilku punktowym prowadzeniem.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. W zespole z Gdyni wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz i Krzysztof Szubarga. Zawodnicy wspólnymi siłami próbowali odrobić straty, jednak byli skutecznie zatrzymywani przez Filipa Dylewicza i Nikolę Markovicia.

Przewaga jaką zbudowali sopocianie, była kluczem do triumfu, ponieważ sukcesywnie ją utrzymali. Asseco do samego końca próbowało wydrzeć rywalom zwycięstwo, jednak okazało się to niemożliwe. Podopieczni trenera Frasunkiewicza ulegli na własnym parkiecie w drugich derbach Trójmiasta.

Trefl wykazywał się dużo lepszą skutecznością i organizacją gry. Zmiana trenera pozwoliła im odnaleźć rytm i dzięki temu wciąż mają szansę na udział w najważniejszej części sezonu.

Asseco Gdynia – Trefl Sopot 79:94 (27:22, 18:31, 17:17, 17:24)

Asseco Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 18, Krzysztof Szubarga 16, Piotr Szczotka 13, Mikołaj Witliński 10, Bartosz Jankowski 9, Filip Put 7, Wojciech Czerlonko 2, Marcel Ponitka 2, Mariusz Konopatzki 2, Roman Szymański 0, Łukasz Frąckiewicz 0.

Trefl Sopot: Piotr Śmigielski 21, Filip Dylewicz 17, Anthony Ireland 15, Nikola Marković 13, Tyler Laser 8, Jakub Karolak 7, Marcin Stefański 6, Artur Mielczarek 3, Łukasz Kolenda 3.