Wydawać by się mogło, że poprzednie spotkanie zakończy rywalizację Stelmet-Polpharma. Tak się jednak nie stało. I tym razem podopieczni Artura Gronka musieli walczyć o zwycięstwo do samego końca. Do półfinału PLK z pewnością nie weszli w stylu jakim oczekiwałoby się od Mistrza Polski, jednak nie można odmówić zespołowi woli walki. W czwartym z kolei meczu przeciwko Polpharmie Starogard Gdański, koszykarze Stelmetu wygrali 77:74.

Gospodarze przez większą część meczu utrzymywali bezpieczną przewagę, ale zielonogórzanie w końcówce postanowili podkręcić tempo i udało im się uratować losy tego spotkania.

Polpharma głównie za sprawą Martynasa Sajusa szybko wyszła na prowadzenie. Litwin był nie do zatrzymania – zaledwie w pierwszej kwarcie na swoim koncie zanotował 12 punktów. Po trójkach Urosa Mirkovicia i Anthony’ego Milesa wynik wskazywał 20:11 na korzyść Farmaceutów.

Podopieczni trenera Mindaugasa Budzinauskasa nie chcieli tak łatwo wypuścić swojej przewagi i dokładnie kontrolowali sytuację na parkiecie. W drugiej części meczu mistrzowie zaczęli odrabiać straty i nie pomogła nawet „trójka” Marcina Fliegera. Łukasz Koszarek rzutem z dystansu poprawił sytuację Stelmetu, który schodząc na przerwę przegrywał 40:35.

Świetnie zaplanowane kontry gospodarzy dawały nadzieję na zwycięstwo nawet pomimo starań Koszarka, który nie tylko punktował, lecz także asystował kolegom z drużyny. Stratę Stelmetu BC udawało się jedynie zmniejszać. Dzięki rzutom wolnym na koniec trzeciej kwarty starogardzianie prowadzili 61:56.

Czwarta ćwiartka meczu rozpoczęła się z korzyścią dla Mistrzów Polski, którzy wykorzystując niemoc rywali wyrównali wynik. Zielonogórzan na prowadzenie wyprowadził Nemanja Djurisić, a świetnie dysponowany w tym meczu Karol Gruszecki pomógł drużynie odzyskać wiarę w zwycięstwo.

Końcówka była bardzo zacięta jednak po trójce Jarosława Mokrosa przewaga mistrzów wzrosła do siedmiu punktów na 45 sekund przed końcem. Tego Polpharma nie była w stanie odrobić.

Polpharma Starogard Gdański – Stelmet BC Zielona Góra 74:77 (20:16, 20:19, 21:21, 13:21)

Polpharma Starogard Gdański: Martynas Sajus 24, Anthony Miles 12, Martynas Paliukenas 10, Marcin Flieger 7, Uros Mirkovic 7, Thomas Davis 7, Łukasz Diduszko 5 (10 zb), Jakub Schenk 2.

Stelmet BC Zielonagóra: Łukasz Koszarek 14, Jarosław Mokros 11, Vladimir Dragicević 10, Thomas Kelati 8, Karol Gruszecki 8, Przemysław Zamojski 7, Nemanja Djurisić 6, Adam Hrycaniuk 4, James Florence 4, Filip Matczak 2, Armani Moore 0.

Stelmet wygrał tę serię 3:1, a w półfinale zmierzy się ze Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.