Trójka o tablicę Jakuba Karolaka pozwoliła Treflowi Sopot pokonać Asseco Gdynia 81:78 w derbach Trójmiasta! W całym spotkaniu rzucający zdobył 29 punktów.

Asseco rozpoczęło to spotkanie od pięciu punktów Piotra Szczotki, a kolejną akcję wykończył Krzysztof Szubarga. Goście mieli małe problemy w ataku, a po zagraniach Filipa Puta było już 14:4. Co ciekawe, przez siedem minut punkty dla Trefla zdobywał tylko Steve Zack. Po przerwie, o którą poprosił trener Marcin Kloziński, sopocianie szybko zanotowali trzy skuteczne akcje, zmniejszając tym samym straty. Ostatecznie po 10 minutach było tylko 17:16 dla gdynian. Trójka Jakuba Karolaka na początku drugiej kwarty dała Treflowi przewagę. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Dopiero później – po rzutach Krzysztofa Szubarga to Asseco zdobyło cztery punkty przewagi. Do ofensywy dołączył też Mikołaj Witliński i prowadzenie wzrosło do stanu 42:31. Ostatecznie po pierwszej połowie ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywała dziewięcioma punktami.

Na początku trzeciej kwarty nadal nie do zatrzymania był Krzysztof Szubarga, a po trójce Jakuba Garbacza przewaga gospodarzy wzrosła do 16 punktów. Od tego momentu jednak to Trefl zanotował serię 10:0, ponownie znacznie zbliżając się do rywali. Asseco kontrolowało ciągle sytuację i dzięki rzutom z dystansu Dariusza Wyki wygrywało 62:50 po 30 minutach rywalizacji. W ostatniej kwarcie gdynianie długo utrzymywali bezpieczną przewagę, ale po trójce Jakuba Karolaka goście przegrywali już tylko dwoma punktami. Kolejne trafienie tego samego zawodnika dało im prowadzenie! Do samego końca było mnóstwo emocji – nadal czarował Szubarga, ale kroku dotrzymywał mu Karolak. Ostatnia akcja spotkania należała do sopocian. Piłkę dostał Jakub Karolak, który trafił z dystansu o tablicę, wygrywając tym samym mecz dla swojej drużyny!

W całym spotkaniu Karolak zanotował 29 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty. Krzysztof Szubarga zdobył dla Asseco 28 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty.