W meczu rozgrywanym w ramach drugiej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Rosa Radom pokonała drużynę GTK Gliwice 86:64. Dla radomian była to inauguracja rozgrywek, gdyż ich mecz z pierwszej kolejki zostanie rozegrany dopiero w grudniu.

Rosa Radom – GTK Gliwice 86:64

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Punkty zdobywali Patrick Auda i Maciej Bojanowski, a Rosa objęła kilku punktowe prowadzenie. Przewagę szybko próbowali niwelować Quinton Hooker oraz Maverick Morgan, ale to podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kontrolowali grę i prowadzili po pierwszych dziesięciu minutach gry 19:13. Drugą odsłonę spotkania celną trójką otworzył Marcin Piechowicz, czym powiększył jeszcze przewagę swojego zespołu. Po trójce Igora Zajcewa i dwóch punktach zdobytych przez Filipa Zegzułe radomianie prowadzili już różnicą 13 punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie meczu Rosa prowadziła 45:31.

Trzecia kwarta ponownie należała do gospodarzy. Bardzo dobrze radzili sobie Patrick Auda i Michał Sokołowski, którzy powiększali przewagę swojej drużyny. Straty próbowali niwelować  Jonathan Williams wraz z Maverickiem Morganem, ale na ich skuteczne akcje bardzo szybko odpowiedział Kevin Punter i przed decydującą odsłoną meczu radomianie prowadzili różnicą 24 punktów. Zmian nie przyniosła także ostatnia kwarta, w której podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kontrolowali przebieg gry i utrzymywali wcześniej wypracowaną przewagę. Ostatecznie Rosa wygrała to spotkanie 86:64.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Kevin Punter, zdobywca 25 punktów. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Maverick Morgan, który zdobył 17 punktów.