W niedzielne popołudnie w spotkaniu siódmej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe Legię Warszawa. Warszawianie stawiali opór w pierwszej kwarcie, ale trzy kolejne odsłony meczu należały już do gości.

Legia Warszawa – Polski Cukier Toruń 67:85


Wynik spotkania w Warszawie po udanym wejściu pod kosz otworzył Hunter Mickelson. Przyjezdni po raz pierwszy prowadzenie objęli po celnej trójce Glenna Cosey’a. Kolejne punkty zdobyli Aaron Cel oraz Karol Gruszecki i torunianie prowadzili już różnicą 5 punktów. Gospodarze zdołali jednak szybko wyrównać i po skutecznej akcji Piotra Robaka ponownie byli na prowadzeniu. W odpowiedzi za trzy trafił Bartosz Diduszko, rzuty wolne na punkty zamienili Glenn Cosey z Łukaszem Wiśniewskim i po dziesięciu minutach gry Polski Cukier prowadził 25:23. Na początku drugiej odsłony spotkania goście zaczęli zwiększać swoją przewagę. Najpierw trafił Glenn Cosey, chwilę później punkty zdobył Aaron Cel i prowadzenie wzrosło do 6 punktów. Po kolejnej trójce Cosey’a było już 34:25 dla przyjezdnych. W dalszej części gry torunianie utrzymywali przewagę i ostatecznie po pierwszej połowie prowadzili 44:36.

Na początku trzeciej kwarty punkty zdobył Aaron Cel, za trzy trafił Glenn Cosey i przewaga torunian zaczęła się zwiększać. Amerykanin szybko dorzucił kolejną trójkę i było już 52:38. Znakomitą serią punktów popisał się Karol Gruszecki, dorobek punktowy zespołu powiększył także Łukasz Wiśniewski i torunianie prowadzili już różnicą 20 oczek. Podopieczni trenera Dejana Mihevca kontynuowali swoją dobrą grę również w ostatniej odsłonie spotkania i utrzymywali wysokie prowadzenie. Na parkiecie pojawił się nawet Paweł Krefft, który dosyć szybko trafił za trzy punkty. Kolejną trójkę dorzucił także Karol Gruszecki, a torunianie wygrali ostatecznie to spotkanie 85:67.

Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Glenn Cosey, który zdobył 19 punktów. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Piotr Robak, zdobywca 16 punktów.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o