W spotkaniu rozgrywanym w ramach trzeciej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polski Cukier Toruń pokonał we własnej hali ekipę Miasta Szkła Krosno 92:75. To druga wygrana torunian w tym sezonie.

Polski Cukier Toruń – Miasto Szkła Krosno 92:75

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla koszykarzy z Krosna. Po skutecznych akcjach Davisa Lejasmeiersa i Marcina Sroki przyjezdni objęli niewielkie prowadzenie. Po celnych trójkach Glenna Coseya i Karola Gruszeckiego wynik się wyrównał. Kolejny celny rzut z dystansu Gruszeckiego pozwolił gospodarzom objąć dwupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca kwarty. Na początku drugiej odsłony spotkania sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Wiśniewski, dzięki któremu przewaga torunian zaczęła się powiększać. Straty próbował jeszcze  niwelować Krzysztof Jakóbczyk, ale na niewiele się to zdało i po pierwszej połowie spotkania to Polski Cukier prowadził 49:35.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Dejana Mihevca kontrolowali przebieg gry i utrzymywali przewagę. Bardzo skuteczny był Aleksander Perka, który regularnie powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Kolejne udane akcje w wykonaniu Davisa Lejasmeiersa sprawiły, że przed decydującą odsłoną tego meczu torunianie mieli już tylko 11 punktów przewagi. Ostatnie dziesięć minut gry nie przyniosło zmiany przebiegu meczu. Gospodarze wciąż byli na prowadzeniu i utrzymywali bezpieczny dystans. Kolejne punkty dokładali Krzysztof Sulima i Łukasz Wiśniewski. Ostatecznie torunianie wygrali to spotkanie 92:75.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Karol Gruszecki, który zdobył 19 punktów. Wśród gości najlepiej spisał się Davis Lejasmeiers, zdobywca 20 punktów.