Obie Trotter (33 lata, 188 cm) ponownie zagra w Polskiej Lidze Koszykówki. Amerykanin, który w poprzednim sezonie sięgnął z Polskim Cukrem Toruń po wicemistrzostwo Polski został zawodnikiem Trefla Sopot.


Mierzący 185 centymetrów zawodnik zdobywał doświadczenie w Europie, grając w silnych ligach – między innymi włoskiej, rosyjskiej czy greckiej. 33-latek w minionych rozgrywkach był najlepszym strzelcem, asystentem i przechwytującym wicemistrza Polski z Torunia, w zdecydowanej większości spotkań (41/43) wychodząc w podstawowym składzie swojego zespołu. Amerykanin został również wybrany przez dziennikarzy do TOP 3 rozgrywających całej PLK. Naszą drużynę wzmacnia gracz sprawdzony w Polsce, który udowodnił, że potrafi dominować na parkietach PLK.

Przyjście Trottera było sondowane przez nas od dłuższego czasu, byliśmy bardzo blisko podpisania umowy już przed trwającym sezonem. Teraz ponownie pojawiła się okazja do ściągnięcia tak doświadczonego zawodnika  i cieszę się, że wykorzystaliśmy tę szansę. Przyjście Obiego nie oznacza jednak, że teraz Łukasz Kolenda zostanie trzecią „jedynką”. 18-latek wciąż ma otrzymywać znaczącą liczbę minut w każdym spotkaniu, a zgodnie z sugestią trenera Jermaine Love zostanie przesunięty na pozycję nr 2. Mamy nadzieję, że Amerykanin będzie mógł pokazać pełnię swoich umiejętności u boku tak solidnego rozgrywającego, jakim jest Trotter. Pojawienie się Obiego jest również dla Łukasza Kolendy ogromną szansą – teraz na każdym treningu będzie mógł uczyć się i zdobywać doświadczenie, podpatrując swojego starszego kolegę. Sprowadzenie Trottera to ruch, który ma nam pomóc w walce o awans do fazy play-off – mówi prezes Trefla Sopot, Marek Wierzbicki.

Obecny sezon Trotter rozpoczął w rumuńskiej CSM Oradea, w której notował średnie na poziomie 10,6 punktu, 3,4 asysty oraz 3,6 zbiórki na mecz. Ostatnie spotkanie w barwach ekipy z Rumunii 33-latek rozegrał 4 stycznia i zdobył w nim 12 punktów, a także zanotował 6 zbiórek, wychodząc w podstawowej piątce swojego zespołu. Trotter jest więc gotowy, by „z marszu” wejść do sopockiego zespołu i od razu stać się ważnym elementem układanki Trefla. Nasz nowy zawodnik ma pojawić się w Sopocie na początku tygodnia, aby przygotowywać się z zespołem do meczu przeciw Stelmetowi Enea BC Zielona Góra.

zródło: treflsopot.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o