Stelmet BC Zielona Góra, głównie dzięki świetnej postawie w drugiej połowie pokonał Miasto Szkła Krosno 100:76 w pierwszym spotkaniu szóstej kolejki PLK. W bardzo dobrej formie w ekipie zielonogórzan jest nowy nabytek – Martynas Gecevicius, który zdobył 14 punktów.

Stelmet BC Zielona Góra – Miasto Szkła Krosno 100:76

Zielonogórzanie rozpoczęli ten mecz od spodziewanego, mocnego uderzenia. Pierwsze sześć punktów dla gospodarzy zdobyli Filip Matczak i Armani Moore. Po akcji 2+1 Vladimira Dragicevicia prowadzili już 9:4. Goście starali się odpowiadać głównie rzutami z dystansu, ale nie dawało to w tym fragmencie oczekiwanych rezultatów. Dopiero późniejsze akcje podkoszowe Petera Alexisa i Jayvaughna Pinkstona zmniejszały straty krośnian. Po późniejszej trójce Dariusza Oczkowicza zdobyli nawet przewagę! Ostatecznie po 10 minutach rywalizacji wygrywali 26:24. Po trzech minutach drugiej kwarty Miasto Szkła ciągle było na prowadzeniu, świetnie radząc sobie szczególnie w ofensywie. Po wsadzie w kontrze Jakova Mustapicia było 40:35. O zmianę wyniku mocno walczyli Martynas Gecevicius oraz Vladimir Dragicević, ale doprowadzali zaledwie do remisu. Dopiero późniejszy rzut z dystansu Thomasa Kelatiego pozwolił Stelmetowi na zdobycie przewagi. Ostatecznie po pierwszej połowie zespół trenera Artura Gronka wygrywał 50:45.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 8:0 i po dobitce Armaniego Moore’a znacznie odskoczyli. Od tego momentu zespół z Zielonej Góry kontrolował sytuację na boisku i nie tylko utrzymywał przewagę, ale i ją powiększał. Co prawda bardzo trudno było powstrzymać aktywnego Pinkstona, ale nie miało to większego wpływu na przebieg meczu. Po trójce Geceviciusa mistrzowie mieli nawet 16 punktów przewagi. Na zakończenie tej części spotkania było już 76:58. Ostatnią kwartę Miasto Szkła rozpoczęło od siedmiu punktów z rzędu, ale złoci medaliści z poprzedniego sezonu szybko reagowali. Goście nie mogli już w żaden sposób zagrozić Stelmetowi ani odrobić powiększających się strat. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli aż 100:76.

Najlepszym strzelcem zielonogórzan był Martynas Gecevicius z 14 punktami. W ekipie z Krosna wyróżniał się Jayvaughn Pinkston z 22 punktami i 6 zbiórkami.

źródło: plk.pl