W sobotnim spotkaniu trzeciej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki mistrz Polski Stelmet BC Zielona Góra poległ w Starogardzie Gdańskim z ekipą Polpharmy. To już druga porażka zielonogórzan w tym sezonie.

Polpharma Starogard Gdański – Stelmet BC Zielona Góra 82:77

Pierwsze minuty to przede wszystkim akcje grane na Milana Milanovicia i Vladimira Dragicevicia. Po późniejszych rzutach wolnych tego pierwszego było 10:7 dla gospodarzy. Od tego momentu Stelmet zanotował serię 7:0 i odskoczył rywalom. Jak się okazało – tylko na chwilę, bo szybko mieliśmy kolejny remis. Trójka Filipa Matczaka dała mistrzom Polski prowadzenie 28:25 po pierwszej kwarcie. Zaraz na początku drugiej części meczu Polpharma odzyskała przewagę. I co ważniejsze – potrafiła ją utrzymać. Po trafieniu Joe Thomassona starogardzianie prowadzili już dziewięcioma punktami. Zespół trenera Artura Gronka miał spore problemy ze swoim atakiem i dlatego to gospodarze po pierwszej połowie wygrywali już 49:38.

Na początku trzeciej kwarty czwarty faul zanotował Vladimir Dragicević, a to znacznie utrudniało rotację zespołu z Zielonej Góry. Po rzucie Marcina Fliegera starogardzianie prowadzili ponownie 11 punktami. Ważnym graczem mistrzów był Armani Moore, ale jego dobra gra w tym momencie nie wystarczała. Po 30 minutach gry było 63:52 dla ekipy trenera Miliji Bogicevicia. W ostatniej części meczu gospodarze walczyli o utrzymanie przewagi. Na trzy minuty przed końcem po trójce Florence’a goście zbliżyli się na siedem punktów. Mistrzowie później nie trafiali jednak bardzo ważnych rzutów, chociaż po akcji 2+1 Florence’a było 77:73 na 28 sekund przed końcem. Ostatecznie Polpharma utrzymała prowadzenie i wygrała 82:77.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Milan Milovanović, zdobywca 21 punktów. Wśród gości najlepiej spisał się Łukasz Koszarek, który zdobył 15 punktów.

źródło: plk.pl