Anwil Włocławek odniósł wysokie zwycięstwo w meczu z Miastem Szkła Krosno rozgrywanym w ramach drugiej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Włocławianie mają dotychczas komplet wygranych.

Miasto Szkła Krosno – Anwil Włocławek 57:88

Dobrze spotkanie rozpoczęli włocławianie. Z dystansu trafił Ivan Almeida, a akcją dwa plus jeden  popisał się Jarosław Zyskowski i przewaga przyjezdnych zaczęła rosnąć. Straty próbowali niwelować Devante Wallace i Anton Gaddefors, ale na niewiele się to zdało, bo za trzy trafili Szymon Szewczyk i Jarosław Zyskowski i po dziesięciu minutach gry podopieczni trenera Igora Milicicia prowadzili różnicą 7 punktów. Drugą odsłonę spotkania punktami otworzył Paweł Leończyk, czym powiększył prowadzenie swojego zespołu. Po niesportowym przewinieniu Jakova Mustapicia dwa rzuty wolne na punkty zamienił Kamil Łączyński i Anwil prowadził już różnicą 12 punktów. Po kolejnych łatwych punktach Leończyka trener Michał Baran był zmuszony poprosić o przerwę, która i tak nie przyniosła poprawy w grze gospodarzy. Gdy przewaga wzrosła do 25 punktów trener włocławian zdecydował się wprowadzić na parkiet młodego Rafała Komendę. Ostatecznie po pierwszej połowie goście prowadzili 46:27.

Włocławianie rozpoczęli trzecią kwartę o serii sześciu zdobytych punktów i ponownie zwiększyli swoją przewagę. Przez ponad 7 minut gry w trzeciej odsłonie spotkania krośnianie zdołali zdobyć zalewie 2 punkty. Słabą dyspozycję gospodarzy znakomicie wykorzystywali strzelcy Anwilu, regularnie powiększając przewagę. Przed ostatnią kwartą meczu włocławianie prowadzili różnicą 37 punktów. Ostatnie dziesięć minut nie przyniosło większych zmian i koszykarze z Włocławka mogli cieszyć się z kolejnej wygranej w tym sezonie.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Jarosław Zyskowski, zdobywca 15 punktów. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Jayvaughn Pinkston, który zdobył 15 punktów.