Nowym trenerem Czarnych Słupsk został Marek Łukomski, który w ostatnich sezonach prowadził drużynę King Szczecin. W pracy pomagać będą mu asystenci Mirosław Lisztwan i Rafał Frank.

Pochodzący ze Szczecina szkoleniowiec ma 37 lat, swoją przygodę z koszykówką rozpoczął jako zawodnik. W najwyższej klasie rozgrywkowej występował w latach 1998 – 2001 i zasłynął jako pierwszy Polak, który zanotował w ekstraklasie triple-double. W meczu przeciwko AZS Toruń (sezon 2000/2001) miał 21 pkt., 10 zb. i 10 as. Później występował na pierwszo i drugoligowych parkietach w barwach zespołów z Kwidzyna, Stargardu, Szczecina i Radomia.

To właśnie w tym ostatnim mieście Marek Łukomski rozpoczął swoją trenerską karierę. W Rosie był asystentem pierwszego szkoleniowca w latach 2009-2015, a ostatnie dwa sezony już samodzielnie prowadził drużynę Kinga Szczecin. W pierwszym roku pracy jego zespół zajął szóste miejsce i w ćwierćfinale odpadł z Anwilem Włocławek, w drugim nie udało mu się poprowadzić drużyny do play-off. Latem 2016 r. Łukomski poprowadził rozszerzoną reprezentację Polski, czyli tzw. kadrę B.

źródło: Czarni Słupsk

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o