Polski Cukier Toruń pokonał w pierwszym ligowym spotkaniu drużynę BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski 81:74. Zdaniem trenera gospodarzy decydująca była trzecia kwarta.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie była w stanie zbudować bezpiecznej przewagi. Mimo, że po pierwszej kwarcie torunianie mieli cztery punkty zaliczki, to po dwudziestu minutach z przewagą z parkietu schodzili przyjezdni.

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, bo to jest najważniejsza rzecz dla nas na rozpoczęcie sezonu. Początkowe mecze są troszeczkę nerwowe, nie wszystko jeszcze funkcjonuje. Pierwsza połowa bardzo zła, bez energii i bez agresji, natomiast druga zupełnie inna i ta energia szczególnie w trzeciej kwarcie, udało nam się zbudować przewagę. Musimy grać agresywnie, musimy umieć odpowiedzieć na agresywną grę przeciwnika, taka jest ta liga, jest bardzo silna fizycznie. – powiedział Jacek Winnicki na pomeczowej konferencji.

Rzeczywiście w trzeciej kwarcie zobaczyliśmy zupełnie inną grę Polskiego Cukru. Gospodarze zaczęli stopniowo powiększać swoją przewagę, głównie dzięki znakomicie grającemu Bartoszowi Diduszko, który w tym fragmencie gry zanotował aż 10 punktów.

Widać, że momentami zabrakło nam takiej odpowiedzi, potem szły straty i niepotrzebne punkty. Na pewno jestem zadowolony z zaangażowania w drugiej połowie, z walki na tablicach, skuteczność bardzo dobra, szczególnie w pierwszej połowie, w tej drugiej już troszkę gorzej. Cieszę się ze zwycięstwa, Stal Ostrów mierzy w tym sezonie znacznie wyżej niż w poprzednim. – dodał trener toruńskiej ekipy.

Podobnego zdania był Bartosz Diduszko, który zakończył spotkanie z dorobkiem 15 punktów i 4 zbiórek:

Te pierwsze mecze są zawsze bardzo nerwowe, bo co innego są sparingi, gdzie ta presja na wynik jest mniejsza a co innego jest mecz ligowy i było to widać, że byliśmy spięci, podejmowaliśmy złe decyzje. W drugiej połowie zaczęliśmy bronić z czego zaczęły przychodzić łatwe punkty w ataku i wydaje mi się, że to był klucz do zwycięstwa.

W następnej kolejce drużynę Polskiego Cukru czeka wyjazd do Radomia, natomiast Stal Ostrów Wlkp. podejmie u siebie ekipę Trefla Sopot.