Mecz „premium” tak można nazwać spotkanie, które odbyło się w Gdyńskiej hali Arena. Stawka meczu była bardzo wysoka, bowiem oba zespoły walczyły o pozycję lidera tabeli. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak podopiecznym trenera Przemysława Frasunkiewicza zabrakło skuteczności. Anwil Włocławek utrzymał pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji wygrywając spotkanie w Gdyni – 109-89.

Rozpoczęcie meczu było serią trójek, każdy spodziewał się zapewne szybkiej i dynamicznej gry, jednak skuteczność z jaką obydwie drużyny rzucały zza łuku przeszły najśmielsze oczekiwania. Anwil motywowany wagą meczu nie chciał oddać żadnego punktu, bardzo agresywny atak pozwolił im zbudować prowadzenie już w I kwarcie – 35-28.

Następna kwarta była już  znacznie spokojniejsza. Włocławianie przejęli kontrolę nad grą i czujnie trzymali kilku punktową przewagę. Gospodarze robili co mogli, jednak skuteczność w ofensywie podopiecznych trenera Igora Milcicia.

Przerwa, która miała przynieść zbawienie dla Asseco niestety nic nie zmieniła. Po zmianie stron Włocławianie wciąż kontrolowali przebieg spotkania spokojnie, a zarazem skutecznie powiększali przewagę. Na dużą uwagę zasługuje duet Szymon Szewczyk – Ivan Almeida, którzy łącznie zdobyli 34 punkty. Kiedy do gry włączył się podkoszowy Anwilu – Paweł Leończyk, było już praktycznie jasne, że Asseco będzie musiało zadowolić się 2 lokatą.

Zawodnicy Anwilu bardzo konsekwentnie dążyli do tego by wyrwać zwycięstwo. Aż czterech koszykarzy może pochwalić się dwucyfrowym wynikiem: Leończyk 22, Zyskowski 20, Szewczyk 18, Almeida 16.

Jeśli chodzi o zespół z Gdyni, to nowe nabytki wciąż nie przestają zaskakiwać. Zarówno Jakub Garbacz, jak i Dariusz Wyka, doskonale wykorzystują minuty, które otrzymują od trenera Frasunkiewicza. Były gracz Wilków Morskich zgromadził 17 punktów – z tego 5/6 za 3 punkty, natomiast gdyński środkowy zapisał na swoim koncie 15 punktów i aż 9 przechwytów.

Asseco Gdynia – Anwil Włocławek 89:109 (28:35, 17:19, 18:24, 26:31)

Asseco Gdyni: Jakub Garbacz 17, Dariusz Wyka 15, Marcel Ponitka 12, Przemysław Żołnierewicz 12, Krzysztof Szubarga 10, Piotr Szczotka 8, Filip Put 5, Mikołaj Witliński 4, Bartłomiej Pietras 3, Mariusz Konopatzki 1, Bartosz Jankowski 0, Michał Kołodziej 0.

Anwil Włocławek: Paweł Leończyk 22, Jarosław Zyskowski 20, Szymon Szewczyk 18, Ivan Almeida 16, Ante Delas 9, Kamil Łączyński 8, Josip Sobin 6, Michał Nowakowski 4, Jaylin Airington 4, Damian Ciesielski 1.