Władze Trefla Sopot nie tracą czasu i czym prędzej budują skład zespołu na przyszły sezon. Dziś klub z Sopotu poinformował o podpisaniu umów z dwoma zawodnikami.

Pierwszym z nich jest Grzegorz Kulka, który miał jeszcze ważny kontrakt z Treflem do końca przyszłego sezonu, ale zdecydowano się go przedłużyć do końca sezonu 2018/19. Skrzydłowy związany jest z Treflem już od czterech lat, w czarno-żółtych barwach zdobywał medale młodzieżowych mistrzostw Polski w których zostawał uznawany za MVP finałów. W minionych rozgrywkach zawodnik spędzał na boisku średnio 22 minuty podczas których notował średnią 5 punktów i niemal 4 zbiórek.

– “Bardzo cieszę się, że dostałem od sopockiego klubu możliwość rozwoju przez kolejne trzy lata. Postaram się wykorzystać ten czas najlepiej jak potrafię. Wierzę, że już w przyszłym sezonie wygramy więcej meczów i bardzo chciałbym mieć w tym swój udział” – powiedział Grzegorz Kulka dla oficjalnej strony klubu.

Dwuletni kontrakt z Treflem podpisał również Artur Mielczarek. 32-letni obrońca przez ostatnie cztery lata występował w barwach AZS-u Koszalin, gdzie miał bardzo silną pozycję w składzie – w ciągu 32 minut jakie spędzał średnio na parkiecie zdobywał niemal 11 punktów.

– “Cieszę się, że udało mi się związać z tak znaną w polskiej koszykówce marką jak Trefl Sopot. Nasze rozmowy przebiegały od początku bardzo profesjonalnie i szybko osiągnęliśmy porozumienie. Liczę, że obie strony będą zadowolone ze współpracy, a naszym wspólnym celem jest wygranie jak największej liczby meczów w kolejnych sezonach” – mówi nowy nabytek Trefla.

O transferze opowiadał również prezes zarządu Trefla Sopot, Roman Szczepan Kniter:

– “Liczymy, że Artur będzie dobrym przykładem dla młodszych zawodników pod względem profesjonalnego podejścia do treningu i gry na poziomie ekstraklasy. Postępy, jakie poczynił w ciągu ostatnich sezonów utwierdzają nas w przekonaniu, że dokonaliśmy dobrego wyboru.”

źródło: własne/treflsopot.pl


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o