W 17. Kolejce tureckiej ligi koszykówki Polacy zagrali fenomenalne mecze. Przeciwko sobie stanęli A.J. Slaughter i Damian Kulig, a  mimo świetnej dyspozycji tego drugiego, to Banvit BK cieszył się ze zwycięstwa. Maciej Lampe z kolei zanotował double-double.

Maciej Lampe poprowadził Besiktas Sompo Japan Stambuł do zwycięstwa nad Akin Corap Yesilgiresun 87:68, zostając wybranym MVP spotkania. W 29 minut spędzonych na parkiecie Polak trafił 8 z 12 rzutów za dwa punkty i 3/4 linii rzutów osobistych. Do swojego dorobku dopisał również dwie asysty i przechwyt.. Było to ósme zwycięstwo Beskitasu, który w tabeli zajmuje odległe, 9. miejsce.

Damian Kulig ustanowił w 17. Kolejce tureckiej ligi swój rekord punktowy w barwach Trabzonu. Cieszy to, że Polak mimo ostatnich przeżyć potrafi czerpać radość z koszykówki i grać na tak wysokim poziomie. Polak w 31 minut zanotował 28 punktów (7/8 za dwa, 3/5 za trzy, 5/6 za 1) i trzy zbiórki. Trabzonspor okazał się jednak bardzo gościnną ekipą, albowiem uległ w starciu z Banvitem 91:88. Trabzonspor zajmuje  10. Miejsce w tabeli z siedmioma wygranymi w 17 spotkaniach.

– Ze zwycięstwa w tym meczu cieszył się inny reprezentant Polski, A.J. Slaughter, który rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie. Rozgrywający trafiając 4/7 za dwa i 4/6 za trzy uzyskał 22 punkty, do których dołożył dwie asysty i zbiórkę. Dzięki temu zwycięstwu Banvit awansował na trzecie miejsce w tabeli z bilansem 11 zwycięstw i sześciu porażek. W filmiku znalazło się kilka zagrań Polaka: