PLK: Trener AZS-u odchodzi. Jest następca

Bartosz Wódecki, 2013-11-05, o godzinie 22:31

Poniedziałkowy mecz w Zielonej Górze miał być spotkaniem o życie dla Zorana Sretenovicia i takim własnie był. Serb przegrał i musi pożegnać się z koszalińskim klubem. Jego miejsce zajmie Gasper Okorn.

Zoran Sretenović do AZS-u Koszalin dołączył w trakcie ubiegłego sezonu, przejmując schedę po Teo Cizmiciu. Serbski trener, mimo początkowych niepowodzeń, doprowadził klub do trzeciego miejsca w Tauron Basket Lidze.

W wakacje Sretenović miał okazję stworzyć autorski zespół, jednak nie udało mu się załatać dziury po Pawle Leończyku i Łukaszu Wiśniewskim. Zespół grał słabo i w opinii władz klubu nic nie wskazywało, że ma to się w najbliższej przyszłości zmienić.

Następcą Sretenovicia będzie Gasper Okorn, który polskim kibicom znany jest z prowadzenia w sezonie 2008-2009 zespołu Energi Czarni Słupsk. Ze Słupskim klubem zajął wtedy czwarte miejsce w lidze. Po przygodzie w Polsce Okorn pracował w Serbii, a ostatnio w egzotycznym Kuwejcie.

Nowy szkoleniowiec zjawi się w Koszalinie w czwartek. Już w niedzielę poprowadzi zespół w potyczce z Anwilem Włocławek. Początek meczu o 19:45. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport News.Sprawdź: PROBASKET News - nowy koszykarski serwis informacyjny

Zobacz także: PLK: Lider Asseco z drobnym urazem

Odbierz swoją szansę na ubezpieczony zakład w Unibet 3 krokach. To proste, 1-2-3 i Unibet oddaje do 123zł w cashbacku.

Najnowsze wideo

TOP10 11. kolejki Tauron Basket Ligi

TOP10 TBL w 2014 roku

Efektowny wsad Karola Gruszeckiego

Nie, dziękuję. Zamknij to okienko.