NBA: LeBron James grał mimo choroby

Michał Kajzerek, 2012-11-18, o godzinie 13:34

Koszykarski tytan, który nie chce pokazać swoich słabości. Lebron James jak do tej pory unikał poważnych kontuzji w swojej karierze, ale nie może czasami uniknąć zwyczajnego złego samopoczucia. Na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania z Phoenix Suns – nadal nie było wiadomo, czy gwiazda Heat zagra.

LeBron James przyznał w rozmowie z mediami, że czuje się nie najlepiej. Dzień wcześniej praktycznie nie był w stanie niczego zjeść. Z meczu wcześniej wykluczony został Dwyane Wade z powodu kontuzji stopy, brak Jamesa mógłby postawić Miami Heat w bardzo trudnej sytuacji przed spotkaniem z Phoenix Suns. Mimo, że MVP minionego sezonu nie był w pełni gotowy do gry - postanowił wyjść na parkiet, nie dając rywalowi poznać swoich słabości, czy słusznie?

- Nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio opuścił trening - mówi trener - Erik Spoelstra. - Stało się to pierwszy raz, wiec zaczęliśmy się zastanawiać, czy jego choroba jest aż tak poważna. Wiedzieliśmy, że poprzedniego dnia praktycznie nie tknął żadnego jedzenia. Powiedział, że nie zostawi chłopaków samych, ale my mieliśmy pewne wątpliwości - dodaje.

James zakończył spotkanie mając na koncie 21 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty i trafił 8 ze swoich 20 rzutów. Pod koniec meczu w samodzielnej akcji, która w dużej mierze przyczyniła się do wycięstwa Heat – nie przeszkodził mu nawet Marcin Gortat pilnujący kosza Suns. Dla Polaka był to kolejny z rzędu mecz, w którym nie miał okazji zaprezentować swojego potencjału.

- Opuszczenie tego meczu dużo by mnie kosztowało - mówił James. – Grając na 50% lub 60% to i tak lepiej, jakbym miał nie wyjść w ogóle. Rano i popołudniu udało mi się trochę odpocząć. Nie miałem za dużo energii, ale chciałem wyjść na parkiet, aby pomóc kolegom z zespołu. Jestem szczęśliwy, że udało mi się przyczynić do naszego zwycięstwa - kończy.

James po 11 meczach w tym sezonie średnio notuje 24,5 punktu, 1 blok, 6,5 asysty i 9 zbiórek na skuteczności 52% z gry i 44% za trzy.

Michał Kajzerek @ Twitter

Najnowsze wideo

TOP10 finałów Tauron Basket Ligi

Finał NBA w zwolnionym tempie

Trzy trójki szeryfa Craiga Brackinsa

Nie, dziękuję. Zamknij to okienko.