NBA: Ty Lawson może pójść do więzienia

NBA: Ty Lawson może pójść do więzienia
Marzec 09 12:36 2017 Print This Article

Wiele razy obiecywał, że da sobie z tym spokój i nie będzie już nikomu robił problemów. Ciągle kończyło się wyłącznie na obietnicach. Zawodnik Sacramento Kings – Ty Lawson złamał zasady swojego zwolnienia warunkowego i musi stawić się przed sądem.

W 2015 Ty Lawson został złapany za jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie całego procesu na jaw wychodziło wiele szczegółów, m.in. wskazujących na to, że zawodnik ma problem z uzależnieniem. Sąd ostatecznie wydał wyrok w zawieszeniu. Zamiast więzienia, Lawson miał wykonać prace społeczne i przede wszystkim pozostać trzeźwym. Jednak już w październiku zawodnik po raz kolejny miał problemy, gdy spóźnił się na trening, a potem nie poleciał z drużyną na jeden z meczów.

Okazało się, że dzień wcześniej imprezował w Las Vegas. Teraz władze z Kolorado domagają się cofnięcia jego zwolnienia warunkowego, ponieważ zawodnik złamał jego postanowienia. W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy badania trzykrotnie wykazały zawartość alkoholu w jego organizmie. 22 marca zawodnik ma się stawić przed sądem w ramach wyjaśnień. W ten dzień Kings rozegrają domowy mecz z Milwaukee Bucks. Wszystko zatem wskazuje na to, że Lawsona zabraknie na parkiecie.

Zaraz po wyjaśnieniach gracza, sędzia zadecyduje czy cofnąć jego zwolnienie warunkowe i skazać na pobyt w więzieniu. Prawnik zawodnik na razie nie odniósł się do sprawy. Wygląda jednak na to, że rozgrywający drużyny z Kalifornii po raz kolejny znalazł się w poważnych tarapatach. Do odpowiedzialności za swoje zachowanie może nie tylko pociągnąć go sąd, ale także Sacramento Kings. W tym sezonie Ty rozegrał 58 meczów notując średnio 9,3 punktu, 4,6 asysty, 43,5 FG%.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Wyniki NBA: Wizards wygrywają back-to-back, double-double Gortata


Michał Kajzerek
Michał Kajzerek

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "NBA: Ty Lawson może pójść do więzienia"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Dannydedog
Gość

Zmarnowany talent.

Cikos
Gość

Ale chlopak ma przewalone.Nawet nie moze sie delikatnie zabawic,zeby pol swiata o tym nie wiedzialo,a na dodatek groza mu za to konsekwencje prawne.
Niezle sobie w papierach nasrodzil.

Tripltrouble
Gość

delikatna zabawa jako nie stawienie sie na trening i brak udzialu w meczu 😀 Chlopakuj obudz sie wkoncu, Ty gdybys jechal po pijaku badz nie wstawil sie do pracy z powodu balangi dawno bys siedzail i bys zostal wywalony na zbity pysk. Ten gosc ma jak paczek w masle a i tak nie potrafi ogarnac sie na tyle zeby poprostu nic nie trafialo to mediow. Moze chloipaki w Pierdlu doglebnie zmienia jego nastawienie.

wpDiscuz