NBA: Wiggins przedłużył kontrakt z Timberwolves!

by Wojciech Zwaduch | 12 października 2017 00:19

Emocje związane z decyzją 76ers, którzy właśnie zaoferowali swojemu środkowemu “max extension”, jeszcze nie opadły. Kontrowersyjny ruch włodarzy drużyny z Filadelfii jest szeroko komentowany przez ekspertów związanych z NBA. Wielu z nich uważa go za błąd zważywszy na bogatą historię urazów Joela Embiida i zaledwie 31 spotkań, które dotychczas rozegrał na zawodowych parkietach. Tymczasem właśnie dotarły do nas zza oceanu kolejne zaskakujące informacje. Minnesota Timberwolves doszli do porozumienia z Andrew Wigginsem oferując mu 148 milionów dolarów za pięć lat gry. Wydaje się, że ryzyko podjęte przez zarząd ekipy z Minneapolis jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku gracza urodzonego w Kamerunie, ale czy Kanadyjczyk na pewno zasłużył na tak lukratywny kontrakt?

Niesłychanie wysoka kwota zaoferowana dynamicznemu skrzydłowemu z pewnością jest wyrazem gigantycznego zaufania, jakim został obdarzony przez decydentów ekipy “Wilków” oraz troską o przyszłość tej niesłychanie ambitnej organizacji. Charyzmatyczny szkoleniowiec Tom Thibodeau nie zamierzał kryć swojego zadowolenia z osiągnięcia konsensusu z Wigginsem: “Jesteśmy zachwyceni, że Andrew postanowił kontynuować swoją przygodę z koszykówką w Minneapolis. Ten chłopak ma ogromne możliwości i należy do wąskiego grona najbardziej utalentowanych młodych graczy w całej NBA. Cieszymy się, że w nadchodzących sezonach będziemy mogli z bliska śledzić jego rozwój.”

Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, lecz wydaje się, że zawodnik urodzony w Toronto jest świadomy oczekiwań swoich przełożonych oraz ciążącej na nim presji. Dzięki nienagannej etyce pracy i niespotykanym możliwościom atletycznym Wiggins ma szansę spełnić pokładane w nim nadzieje i w najbliższym czasie stać się liderem Timberwolves oraz jedną z gwiazd ligi zawodowej. Andrew mocno pracuje nad słabościami, które niewątpliwie posiada i regularnie poprawia swoje osiągnięcia statystyczne. W poprzednim sezonie Kanadyjczyk notował średnio 23.6 punktu, 4 zbiorki, 2.3 asysty oraz 1 przechwyt. Wiggins wystąpił we wszystkich 82 spotkaniach zawsze wychodząc na parkiet w pierwszej piątce.

Obecny skład ekipy z Minneapolis wygląda obiecująco i może stanowić znaczącą siłę w konferencji zachodniej. Pozyskanie Butlera, Gibsona czy Teague’a zmieniło dynamikę w szatni “Wilków”. Cieszą postępy Townsa, który powoli wyrasta na czołowego podkoszowego całej NBA. Pieczę nad trudnym procesem przebudowy sprawuje właściciel Timberwolves Glen Taylor, który parafowanie nowego kontraktu przez Wigginsa traktuje jako sukces swojej drużyny: “Jestem szczęśliwy, że udało nam się osiągnąć porozumienie. Andrew już teraz jest świetnym zawodnikiem, ale naprawdę niesamowite jest to, że będzie jeszcze lepszy. Jego potencjał jest nieograniczony i liczymy, że stanie się jednym z filarów naszego zespołu.”

 

Foto: Zhong Zhi

Source URL: http://probasket.pl/nba-wiggins-przedluzyl-kontrakt-z-timberwolves/