NBA: Tylko ostatnie 5 minut meczów?

by Michał Kajzerek | 9 stycznia 2017 12:56

Adam Silver ma dla was propozycję. Jeżeli nie macie ochoty oglądać całego meczu, to wkrótce dostaniecie szansę na wykupienie ostatnich pięciu minut… Czy to na pewno dobre rozwiązanie? LeBron James mówił ostatnio: – Mecz można zarówno rozstrzygnąć w pierwszej kwarcie, jak i w ostatnich minutach. Cały czas dajesz z siebie wszystko.

Nowe rozwiązanie ma być wygodą dla kibiców, którzy nie mają czasu oglądać całego widowiska i chcą dostać tylko momenty rozstrzygające o wyniku, jeżeli mecz jest zacięty do ostatnich minut. Komisarz NBA – Adam Silver przyznał, że liga zauważyła te tendecje i niewykluczone, że wkrótce wprowadzi do League Passa usprawienie. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu użytkownicy LP dostali możliwość wykupowania tylko jednego meczu. Czy NBA zrobi kolejny krok.

Wprowadzamy coraz więcej możliwości – mówi komisarz ligi – Adam Silver. – Myślę, że zmierzamy do punktu, w którym kibice będą chcieli kupować ostatnich pięć minut spotkania. Zapłacą za to adekwatną cenę do tej, jaką płacą za dwie godziny koszykówki. To ciągle ta sama wartość, tylko podana w inny sposób. Tak, by każdy był zadowolony – dodał poniekąd sugerując, że liga ma już gotowy plan, który będzie w stanie wprowadzić w życie. Kiedy? Niewykluczone, że od przyszłego sezonu.

Kibice mogą z tego korzystać także w sytuacjach, gdy zawodnik jest bliski pobicia rekordu. Pod kątem marketingowym pomysł jest interesujący, bo zwiększa zakres użytkowników. Gorzej jeśli ci, którzy do tej pory wykupowali dwie godziny, nagle zdecydują się tylko na pięć minut. O to jednak zdają się w NBA nie martwić. W międzyczasie Silver myśli o jeszcze łatwiejszym dostępie dla fanów, którzy śledzą mecze np. za pośrednictwem twittera.

Spodziewam się znacznie bardziej wyrafinowanych powiadomień w mediach społecznościowych. Zobaczysz, że Sue Bird gra dobry mecz, lubisz Sue Bird, a Sue Bird może zagrać mecz życia. Wystarczy, że klikniesz i masz dostęp do widowiska – mówi dalej.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Wyniki NBA: Game-winner Caldwella-Pope’a, triple-double Hardena[1]


Endnotes:
  1. Wyniki NBA: Game-winner Caldwella-Pope’a, triple-double Hardena: http://probasket.pl/wyniki-nba-game-winner-caldwella-popea-triple-double-hardena/

Source URL: http://probasket.pl/nba-tylko-ostatnie-5-minut-meczow/