Orlando Magic mają strasznego pecha. Zespół w ostatnich tygodniach zmaga się z plagą kontuzji swoich kluczowych graczy. Poprzedniej nocy urazu doznał lider zespołu – Nikola Vucević. Skrzydłowy złamał rękę i będzie potrzebował dłuższej przerwy od gry.

Orlando Magic przegrali poprzedniej nocy z Washington Wizards i była to ósma porażka z rzędu ekipy Franka Vogela. Na mecz w stolicy zespół z Florydy wyszedł bez Aarona Gordona, Evana Fourniera, Terrence’a Rossa i Jonathana Isaaca. Teraz do grona kontuzjowanych dołączy Nikola Vucević. Skrzydłowy złamał lewą rękę i potrzebuje operacji, a to oznacza około sześciu/ośmiu tygodni przerwy od gry w koszykówkę.

Vucević do tej pory prezentował naprawdę dobrą formę. Czarnogórzec cały czas ma problemy w obronie, ale w ataku odgrywał dla Franka Vogela kluczową rolę. W 34 meczach zawodnik notował średnio 17,4 punktu, 9,3 zbiórki, 3,3 asysty i 1,1 bloku trafiając 49,1 FG% oraz 34,3 3PT%. Bez Vucevicia w składzie, Magic w ofensywie zdobywają średnio 10 punktów mniej w porównaniu do ustawień, w których Vuc jest podstawową opcją.

Brak Nikoli oznacza większą rolę dla Bismack Biyombo, który po dobrym okresie w Toronto, gdzie przedstawił się szerzej koszykarskiej społeczności, po przejściu do Orlando nieco przygasł. Pomagać z ławki będzie weteran ligowych parkietów – Marreese Speights. Na tym etapie sezonu Magic mają bilans 11-23 i mocno pikują. Zespół jest w trakcie przebudowy, więc od początku przypuszczano, że nie włączą się do walki z czołówką.

Wyniki NBA: Nuggets przerywają serię mistrzów, kolejne triple- double Westbrooka