NBA: Thomas skonfrontował się z kibicem. Został zawieszony

5
4640

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas ostatniego meczu Washington Wizards. Isaiah Thomas został wyrzucony z parkietu po dyskusji z kibicem. Rzekomo padło wiele nieprzyjemnych słów w obu kierunkach.

AKTUALIZACJA: Thomas za swoje zachowanie został przez ligę zawieszony an dwa mecze. To jasny sygnał dla wszystkich graczy, którzy chcieliby w przyszłości zachować się podobnie. Dwóch kibiców, którzy prowokowali Isaiah zostało zbanowanych na dwanaście miesięcy, a karnet osoby, która im go przekazała został cofnięty.

Washington Wizards przegrali wyjazdowe starcie z Philadelphią 76ers 108:125. W czwartej kwarcie parkiet opuścił Isaiah Thomas. Zawodnik został wyrzucony po tym, jak wdał się w dyskusję z jednym z kibiców. Według Thomasa, zaraz po tym gdy wracał do obrony po rzutach osobistych, kibic krzyknął do niego: – Pier*** się, dzi***, mając uniesione w górze dwa środkowe palce.

Chwilę później Wizards poprosili o przerwę na żądanie. Thomas postanowił się z kibicem skonfrontować. Isaiah prosił jedynie o to, by ten okazał mu więcej szacunku. Kibic rzekomo przeprosił i stwierdził, że „chciał jedynie szejka”. Całe zajście zauważyli sędziowie i nie mieli dla zawodnika dobrych wieści. Ten musiał opuścić parkiet.

Według Thomasa, kibic zareagował w ten sposób, ponieważ Sixers mają promocję, która zakłada darmowego szejka dla kibiców, gdy rywal spudłuje dwa rzuty osobiste. Thomas trafił wówczas jedną z dwóch prób, co najwyraźniej kibica rozwścieczyło i ten skierował w stronę zawodnika Wizards dwa środkowe palce. Thomas wskazał ochronie kibica i ten został wyproszony.

Przesadził, mam rodzinę, mam dzieci, więc zwyczajnie mi się to nie spodobało i chciałem mu to powiedzieć – tłumaczy Thomas. – Nie pozwolę, by ktoś okazywał mi taki brak szacunku. Nie jestem głupi, nie podejdę do kibica i nie zacznę go bić. Zostałem wychowany w odpowiedni sposób. Po prostu w moich stronach takich słów się nie używa – dodaje. Isaiah zanotował w tym meczu 20 punktów i 3 asysty w 25 minut spędzonych na parkiecie.

NBA: Pelicans oddadzą Lonzo?