Przed Houston Rockets naprawdę trudne zadanie. A może wcale nie? Może okaże się, że Russell Westbrook i James Harden od razu złapią wspólny język i będą prowadzić zespół od zwycięstwa do zwycięstwa. Historie ostatnich lat podpowiadają, że łączenie gwiazd wymaga czasu. Zwłaszcza, gdy chodzi o graczy tak bardzo potrzebujących piłki w ręce. 


Na początku był szok. Potem zaczęły pojawiać się pytania o zasadność tego połączenia. Złośliwi żartowali, że Houston Rockets potrzebują dwóch piłek, by rozdzielić obowiązki na dwóch liderów. James Harden jest mimo wszystko przekonany, że nie będzie miał z Russellem Westbrookiem żadnych problemów. Panowie za czasów wspólnej gry w Oklahomie City Thunder, rzadko przebywali wspólnie na parkiecie. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło.

Kiedy masz do czynienia z takim talentem, to wszystko poukłada się samo – mówił Harden. – Cały czas się komunikujesz, walczysz z posiadania na posiadanie. Starasz się wszystko rozwiązywać. Mając talent, masz gości z wysokim IQ i gości gotowych do poświęceń – dodaje Harden. Ta gotowość do poświęceń na pewno budzi najwięcej wątpliwości. O ile połączenie Westbrooka z Paulem Georgem miało sens, tak dwóch dominujących ball-handlerów stawia przed liderami zupełnie nowe wyzwania.

Kto będzie miał częściej piłkę w ręce? Kto lepiej będzie pracował kreując bez pomarańczowej. W grę wchodzi wiele detali, które będą determinować skuteczność działania Hardena i Westbrooka. – Chodzi też o zaufanie. Ja ufam mu, on ufa mi – kontynuuje James. – Dla niego przejście do nowej rotacji powinno być łatwe, bo mamy gości, którzy w poprzednich latach walczyli o najwyższe cele – mówi dalej.

Dokładnie w takim samym tonie na temat połączenia obu graczy wypowiada się Mike D’Antoni, na którego także spadnie część odpowiedzialności związanej z efektywnym funkcjonowaniem tej pary. Kolejną kwestią jest to, jak panowie będą funkcjonować w obronie, bowiem obaj w poprzednich sezonach wiele razy przejawiali tendencje do oszczędzania swojej energii po bronionej stronie parkietu. Wszystko przed nami.

Jak wyglądają renegocjacje kontraktów w NBA?


3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Reggie 31Nasir JonesKuba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuba
Gość
Kuba

Ta cała narracja o zapowiadających się problemach z
podziałem gry i niechybnym konflikcie jest juz mocno zgraną kartą.Do tego jest nudna i prymitywna. Harden i Westbrook są indywidualnie spełnieni, to na czym im będzie zależeć to tytuł i być może obaj za sprawą tego transferu dostali szansę,której nie dostaną już więcej. Dwóch zawodników z absolutnie ścisłej czołówki ligi, do tego kilku solidnych graczy drugiego planu-trochę jako echo po wybuchu bomby o nazwie Leonard/George powstała bardzo groźna dla każdej drużyny – a moim zdaniem najgroźniejsza-ekipa w lidze.

Nasir Jones
Gość
Nasir Jones

Leonard liczy na kase od Nike.Ale wątpie,żeby sąd przyznał mu rację.Koleś się pogrąża.LAC nie zdobędą mistrza

Reggie 31
Gość
Reggie 31

Moim skromnym zdaniem Houston może zajść na prawdę daleko.Westbrook z Hardenem bez problemu znajdą wspólny język.Russ już w poprzednim sezonie pokazał,że potrafi oddać pole innemu grajkowi.Mimo wszystko zamierzam sobie kubić jersey Westbrooka ale w barwach OKC.