NBA: Russell Westbrook przechodzi do historii!

Marzec 23 16:00 2017 Print This Article

Russell Westbrook przeszedł do historii. W meczu z Sixers zaliczył 35. już w tym sezonie triple-double. Jest to osiągnięcie wyjątkowe, bo nie spudłował przy tym żadnego rzutu – z gry i z wolnych!

Westbrook zdobył 18 punktów, zaliczył 14 asyst i zebrał na tablicach 11 piłek. Thunder wygrali z Sixers 122:97. Lider OKC trafił wszystkie sześć rzutów z gry i wszystkie sześć osobistych. To pierwszy taki wynik w historii NBA.

Redakcja
Redakcja

Redakcja PROBASKET - oficjalne konto.

Zobacz więcej tekstów

9 komentarzy do "NBA: Russell Westbrook przechodzi do historii!"

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Timur

Ciekawe jak daleko zajedzie jego drużyna?Jak myślicie przejdą pierwszą rundę?Skład mają obecnie bardzo mocny i tylko od Westbrooka zależy jak to wykorzysta…..liczby robią wrażenie muszę powiedzieć że gdy bym nie oglądał jego występów to zagłosował bym w ciemno że jest MVP, ale widziałm wiele i uważam że Harden ma lepszy wpływ na drużynę, Leonard tez.Zobaczymy….

majk

czy te staty pomogą jeśli zagrają z Houston? chyba lepiej poukładany Zespół…?

MarkSwayze

Jak zagrają pierwszą rundę z Huston to zwycięzca bierze MVP. Myślę, że Leonard i LBJ raczej nie są już brani pod uwagę.

Silver

Sorry ale MVP jest przyznawane po RS a nie w trakcie PO.
BTW może i drużyna brody jest wyżej ale to russ w tym sezonie zapisuje się w historii.

Grzegorz Es

Nikt w historii nie trafił 6/6 z gry i 6/6 FT? Wspaniały rekord, trzeba to będzie wyryć kapitalikami na pomniku przed halą. Najbardziej śmieszy mnie to w tej pogoni za indywidualnymi rekordami Russa że Utah Jazz jest wyżej a na papierze nie ma nawet w połowie tak dobrego składu.

Piotr

100% z gry i z wolnych i triple-double

Marcin

No i niech ktoś powie, że on nie gra dla statystyk. W każdym meczu oddaje po 20 rzutów a tu nagle zatrzymał się na 6?

Jehowy

Kibicuję mocno!

m83

Sztuczność tego rekordu aż bije po oczach
– oddał tylko 6 rzutów, wg ESPN najmniej w historii meczów, w których zagrał co najmniej 20 minut. Średnio w tym sezonie oddaje prawie 24 rzuty, dwa dni wcześniej rzucał 16 razy w troszke krótszym czasie na parkiecie.
– zdarzały się mecze, w których w ostanich 2-3 minutach potrafił rzucać 6 razy
– nie oddał żadnej próby za 3 punkty (pierwszy raz od roku), średnio ma prawie 7 prób na mecz

Lubie gościa, jest świetnym koszykarzem, ale przez granie dla statów troszkę traci w moich oczach.