New York Knicks w najbliższej przyszłości zwolnią rozgrywajacego Ramona Sessionsa, aby zrobić miejsce w rotacji dla Trey’a Burke’a, który aktualnie jest zawodnikiem G-League. Burke był wysokim wyborem draftu sprzed pięciu lat.

Burke grał w tym sezonie w barwach Westchester Knicks, G-Ligowej drużynie Knicks. Rzucał tam średnio 26.6 punktów w każdym meczu, na 49% skuteczności z gry. Dziewiąty wybór draftu z 2013 roku ma podpisać umowę do końca sezonu. Dzieki temu ruchowi, Burke ponownie połączy siły z kolegą z koledżu – Timem Hardaway’em Jr.

Kwestią otwartą pozostaje fakt, czy Burke odnajdzie się w rotacji drużyny z Big Apple. Jarret Jack wraz z Frankiem Ntilikiną z pewnością nie będą chcieli łatwo oddać swoich minut. Jednak Knicks potrzebują czegoś nowego i sprowadzenie Burke’a może się okazać dla nich przydatne. Przegrali oni 10 z ostatnich 13 meczów, znacząco oddalając się od czołowej ósemki na wschodzie.

Session rozpoczął sezon jako podstawowy rozgrywający Knicks, ale szybko, bo już po trzech spotkaniach, stracił swoje miejsce w rotacji. Klub będzie musiał mu wypłacić około 300 tys., a NBA ponad 800 tys. dolarów zapisanych w kontrakcie.

Balonem na mecz NBA!

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "NBA: Roszady w składzie New York Knicks"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz Es
Gość

Na pewno warty sprawdzenia zamiast Jacka.

tony
Gość

Jack gra bardzo przyzwoicie w tym sezonie i fajnie kreuje grę. Po wielu kontuzjach naprawdę zasługuje na miejsce na parkiecie.

NYKnicks#
Gość

zamienił stryjek siekierkę na kijek – tak to wygląda, ruch bez znaczenia