NBA: Rondo dołączy do Pelicans

by Michał Kajzerek | 15 lipca 2017 20:30

Interesująca decyzja Rajona Rondo. Weteran związał się rocznym kontraktem z New Orleans Pelicans, a to oznacza, że rozgrywki spędzi na ławce rezerwowych jako wsparcie dla Jrue Holidaya. Po sezonie w Chicago, Rajon po raz kolejny trafił do nowego miejsca. Rondo zanim podjął decyzję, dwa razy spotkał się z przedstawicielami Pels.

Chicago Bulls zrezygnowali z opcji zespołu w umowie z Rajonem Rondo i ten trafił na rynek jako niezastrzeżony wolny agent. W 69 meczach poprzedniego sezonu, weteran notował na swoje konto średnio 7,8 punktu, 6,7 asysty i 1,4 przechwytu trafiając 40,8 FG% oraz 37,6 3PT%. Rok w Windy-City był dla Rajona skomplikowany. Miał dobrą końcówkę, wprowadzając Bulls do fazy rozgrywek posezonowych, ale niemal przez cały rok nie potrafił znaleźć wspólnego języka z Dwyanem Wadem i Jimmym Butlerem. Obaj mieli poprosić zarząd Bulls, by nie wykorzystywać opcji w umowie RR, ponieważ eksperyment z trzema samcami alfa po prostu nie wypalił.

Ostatnie tygodnie sezonu regularnego pozwoliły Rondo odzyskać nieco wartości, którą stracił przez funkcjonowanie w systemie Freda Hoiberga. Mówiło się o zainteresowaniu New York Knicks, ale w Big Apple w zasadzie sami nie wiedzą, czego chcą, więc na spotkanie Rondo zaprosili Dell Demps i Alvin Gentry. Pels spotkali się z zawodnikiem w środę i czwartek, a dzisiaj strony potwierdziły roczny kontrakt, choć nie znamy jeszcze kwoty. Mocnym argumentem zespołu z Luizjany była obecność w rotacji DeMarcusa Cousinsa, który zdążył zbudować z Rajonem dobre relacje, gdy grali razem dla Sacramento Kings.

W rotacji trenera Gentry’ego Rondo powinien funkcjonować jako rezerwowa jedynka, choć niewykluczone, że będą także ustawienia, w których nowy zawodnik wyjdzie obok Jrue Holidaya. Z Cousinsem i Anthonym Davisem w rotacji – system Pelicans na pewno skorzysta z obecności dodatkowego rozgrywającego z wysokim IQ. 31-latek ma jeszcze wiele do zaoferowania, co potwierdził na ostatniej prostej w Chicago. Holiday wcześniej porozumiał się z zespołem w sprawie 5-letniej umowy za 126 milionów. Interesujące jak Gentry odnajdzie go w ataku razem z Rajonem, który już w Chicago dał wszystkim jasno do zrozumienia, iż domaga się konkretnej roli oraz minut.

NBA: W Los Angeles marzą o Lonzo z LeBronem[1]
Endnotes:
  1. NBA: W Los Angeles marzą o Lonzo z LeBronem: http://probasket.pl/nba-w-los-angeles-marza-o-lonzo-z-lebronem/

Source URL: http://probasket.pl/nba-rondo-dolaczy-do-pelicans/