NBA: Rivers zaprzecza, ale czy Magic mogą być dla niego opcją?

by Michał Kajzerek | 19 marca 2017 10:06

Marc Stein z ESPN przedstawił informację wskazującą na to, że Doc Rivers może opuścić Los Angeles i wrócić do Orlando. Jeśli Clippers nie osiągną sukcesu w nadchodzących play-offach, zespół z Miasta Aniołów prawdopodobnie przejdzie transformację. Niewykluczone, że dotknie ona również szkoleniowca i generalnego menadżera.

Los Angeles Clippers mają w tym sezonie problem z ustabilizowaniem formy, o czym pisaliśmy już wczoraj. Zespół nie radzi sobie ze swoimi defensywnymi zadaniami. W marcu Clippers dysponują jedną z najgorszych formacji obronnych w lidze. To zły prognostyk przed zbliżającymi się play-offami. Szczęśliwie dla Doca Riversa, wszyscy w rotacji pozostają zdrowi, więc zespół ma wszystko, co potrzebne, by kontynuować pracę i szukać skutecznych rozwiązań.

Rivers w Los Angeles pełni rolę szkoleniowca i dyrektora ds. sportowych. Oprócz decyzji związanych z grą drużyny, podejmuje także decyzje odnośnie transferów. Mimo że każdego kolejnego sezonu Clippers biją się w czołówce zachodniej konferencji, nie są w stanie przejść konkretnego poziomu. W bieżących rozgrywkach scenariusz wygląda bardzo podobnie. Według ostatnich doniesień Steina, Rivers jest gotów rozważyć przenosiny do Orlando latem tego roku. To oznaczałoby koniec jego projektu w Mieście Aniołów.

Orlando i Rivers mają wspólną historię. Doc prowadził zespół z Florydy przed objęciem posady w Bostonie. Spędził z Magic cztery pełne sezony i część piątego. Został zwolniony po rozpoczęciu sezonu 2003/2004 bilansem 1-10. Ewentualny powrót prawdopodobnie oznaczałby przejęcia przez Riversa zarówno posady trenera, jak i dyrektora drużyny. W środowisku ekipy z Orlando coraz głośniej mówi się o ewentualnym zwolnieniu ze stanowiska generalnego menadżera – Roba Hennigana.

Mam przeszłość z Orlando Magic, ale nie mam tam swojej przyszłości. Moja przyszłość jest tu, w LA – stwierdził Doc w rozmowie z dziennikarzami zaraz po zwycięstwie swojego zespołu z Cleveland Cavaliers w Staples Center. Zatem pogłoski niekoniecznie muszą być prawdziwe, ale nawet jeśli działoby się cokolwiek na linii Rivers – Magic, Doc nie mówiłby o tym teraz, gdy jego zespół kontynuuje walkę w najlepszej ósemce zachodniej konferencji.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Wyniki NBA: 16 zbiórek Gortata, Wizards bez zwycięstwa w Charlotte[1]


Endnotes:
  1. Wyniki NBA: 16 zbiórek Gortata, Wizards bez zwycięstwa w Charlotte: http://probasket.pl/wyniki-nba-16-zbiorek-gortata-wizards-bez-zwyciestwa-w-charlotte/

Source URL: http://probasket.pl/nba-rivers-zaprzecza-ale-czy-magic-moga-byc-dla-niego-opcja/