W meczu numer jeden Finału Konferencji Wschodniej LeBron James i Cleveland Cavaliers zagrali poniżej oczekiwać i ostatecznie przegrali z Boston Celtics różnicą aż 25 punktów. Na konferencji prasowej James odniósł się do pierwszych minut czwartej kwarty zapamiętując każdy szczegół niczym Russell Crowe w filmie „Piękny umysł”.

Od pierwszej kwarty gospodarze z Bostonu nadali grze swój ton i grając skutecznie w ataku. Pod koniec trzeciej kwarty jednak Cavs zaczęli odrabiać straty i przed ostatnimi 12 minutami przegrywali różnicą czternastu oczek.

Ostatnia kwarta jednak rozpoczęła się od serii 7-0 Celtów i ponownie przywróciła gospodarzom ponad dwudziestopunktowe prowadzenie. Zapytany na pomeczowej konferencji prasowej o tę sytuację, LeBron James zamiast powiedzieć o przyczynach, szczegółowo opisał sekwencję zdarzeń – akcja po akcji obu drużyn.

Video z konferencji robi furorę wśród kibiców. Sami zobaczcie.

Najpierw ten filmik:

A teraz ten:

LeBron nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Do 15 punktów na słabej skuteczności (5/16 z gry w tym 0/5 za trzy) dołożył 7 zbiórek, 9 asyst oraz aż 7 strat.

NBA: 5 drużyn, które LeBron James zniszczył w play-offach!

Wyniki NBA: Celtics pewnie pokonują Cavs w pierwszym meczu!