NBA jest bezlitosna jeśli chodzi o kwestię niedozwolonych substancji wśród graczy NBA. Panuje przeświadczenie, że wszyscy są na dopingu i tak naprawdę liga nie mówi nam prawdy. O.J. Mayo nie był w stanie sprostać wymaganiom programu antydopingowego ligi i został odsunięty od gry.

O powrót do NBA zawodnik może ubiegać się dopiero po dwóch latach. Poprzedni sezon O.J. Mayo spędził w Milwaukee Bucks. W 41 spotkaniach notował 7,8 punktu spędzając na parkiecie 26/27 minut.

Oświadczenie, w którym liga potwierdza zawieszenie Mayo, nie zawiera informacji o niedozwolonych substancjach, jakie wykryto w organizmie strzelca. Mayo właśnie trafił na rynek wolnych agentów i miał szansę wykorzystać finansową bonanzę i dostać sporo milionów jako zadaniowiec od ofensywnych zadań. Niestety wcześniej upomniały się o niego demony przeszłości.

Warto zwrócić uwagę, że O.J. opuścił ostatni miesiąc sezonu, ponieważ “potknął się o schody” i skręcił kostkę. Z perspektywy nowych doniesień, sposób w jaki Mayo doznał kontuzji budzi sporo wątpliwości. Mayo już wcześniej w swojej karierze miał kłopoty z nadużywaniem narkotyków. Najwyraźniej poczuł się zbyt pewnie i został przyłapany.

Czy zobaczymy go jeszcze w lidze? Jeśli pozostanie zmotywowany do pracy, wróci za dwa lata i spróbuje oczyścić swoje imię. Jeśli nie, resztę swojej kariery może spędzić tułając się po ligach całego świata.

NBA: Beal i Whiteside zostają, Lin nie wróci do Charlotte


Dodaj komentarz

5 komentarzy do "NBA: Mayo złamał przepisy i opuszcza ligę!"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz81
Gość

Szkoda miał być dobrym zawodnikiem a skończył jako przeciętny ;(
Aczkolwiek jeszcze bardziej szkoda, że tyle si,e dzieje w NBA a na PROBASKEcIE nic 🙁
Jak np że Chandler Parsons przechodzi do Memphis za 94 miliony za 4 sezony albo że Evan Turner przechodzi do Portland za 70 milionów za 4 lata 🙁
Przypominam w tym momencie znowu zakup Lakersów 🙂

Tomasz81
Gość

Warto też wspomnieć że z portland wiązany jest Paul gasol
a z Atlantą podobno Pan Superman Howard

Arti
Gość

Gasol jest po słowie z Spurs Tim Duncan zakumunikował że emerytura jest bliżej niż sam myslał. Howard do Hawks a Al Horford dostanie maxa od Bostonu, co ciekawe to właśnie jego ma na swojej tajnej liście Durant który najpewniej zostanie w OKC z kontraktem 1+1 i po sezonie zawita do Celtics (mam ogromne nadziej że tak się stanie GO CELTICS!!!!)

Unreal
Gość

Tomasz81 na redaktora Probasket 😛 Ja tam nie wierze w ten cały ten cyrk z dopingiem.Złapali jednego żeby nie było,że nie przeprowadzają żadnych kontroli.Pewnie większość coś tam bierze,ale jest to niewykrywalne lub nie ma być. Ci najwięksi zarabiają milony % więc stać na drogi i niewykrywalny doping zwiększający przykładowo regenerację, wytrzymałość,szybkość albo chociaż koncentrację. Na poziomie jakim rywalizują liczy się każda,nawet minimalna przewaga.. Wiadomo jak było z L.Armstrogiem. Niby nikt nie złapał,tylko koledzy utopili. Takie tam teorie spiskowe 🙂

Tomasz81
Gość

on został złapany na … uwaga dopingu narkotykowym czyli czymś co normalnie NBA a właściwie zespoły karzą zawieszeniem na kilka meczy nie lat:) Kozioł ofiarny??? może 🙂 Nie został złapany na dopingu tylko na nie przestrzeganiu zakazu narkotykowemu w NBA 🙂 co tak na prawdę nie jest nawet sprawdzane ale jako wolny agent musiał poddać się tym badaniom 🙁