Długo nie trwało bezrobocie Luke’a Waltona. Można nawet przypuszczać, że trener doskonale wiedział, co się wydarzy jeszcze przed odejściem ze stanowiska head-coacha Los Angeles Lakers. Od sezonu 2019/2020 Walton przejmie dobrze rokującą drużynę z Sacramento. 


Vlade Divac – generalny menadżer Sacramento Kings najpierw przedłużył własny kontrakt, a następnie zwolnił z pozycji pierwszego trenera Dave’a Joergera, który za swoją pracę w środowisku był chwalony. Najwyraźniej jednak szkoleniowiec nie pasował do koncepcji GM-a, który – jak się okazało – bardzo szybko znalazł zastępstwo. Nowym trenerem Kings został Luke Walton. Strony bardzo szybko doszły do porozumienia.

Jako pierwszy informację podał Adrian Wojnarowski z ESPN. Wkrótce Kings mają oficjalnie potwierdzić zatrudnienie Waltona. Ten ma za sobą trzy lata na czele Los Angeles Lakers. W Mieście Aniołów Luke miał się zająć rozwijaniem drużyny wokół utalentowanej młodzieży. Jednak w bieżących rozgrywkach szkoleniowiec musiał zmierzyć się z zupełnie innego rodzaju bestią. Przenosiny do LA LeBrona Jamesa wiele wokół Lakers zmieniły.

Kontuzje, problemy z regularną grą, niejasne relacje na linii trener – zawodnicy, to wszytko spowodowało, że zaraz po zakończeniu sezonu regularnego Lakers i Walton doszli do wniosku, że nie ma sensu tej współpracy kontynuować. Ekipa z LA sprawdza już kandydatów, a Walton zabiera się do pracy w nowym środowisku. Jak sobie poradzi z młodzieżą w Sac-Town? Wszystko zależy od tego, na ile pozwoli mu Divac. Perspektywa jest jednak obiecująca.

NBA: Durant wyrzucony z boiska. Uważa, że kontroluje sytuację. Na pewno?


10
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
BitVincePedroKork von DonnersmarckGruby Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tytanowy Janusz
Gość
Tytanowy Janusz

Zobaczycie, że Sacramento w przyszłym sezonie odpali z Waltonem. W LA problemem nie był trener tylko LbJ. Tyle.

K-Pax
Użytkownik

Lebron to synonim słowa trener.

Pedro
Gość
Pedro

Grali przyzwoicie do momentu kontuzji Lebrona, potem pogrzebali swoje szanse na PO, więc ciężko się zgodzić, że to on stanowi problem

Kork von Donnersmarck
Gość
Kork von Donnersmarck

Groteska. Zarówno sytuacja z Waltonem, jak i komentarze, które się tutaj już pojawiły. Można się spodziewać, że LBJ także pełni potajemnie funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych, steruje Unią Europejską, podpowiada i radzi papieżowi, a także spowodował zamach na Kennedy’ego czy Martina Luthera Kinga; ponadto wyniósł nazistów do władzy w latach 30; Stalin i jego następcy zaś byli jeno fantomami – to LBJ zarządzał całym komunistycznym imperium. Zasadne także wydaje się pytanie czy to aby nie LBJ wykreował i sterował Jezusem.
LeBron James to bowiem spiritus movens WSZYSTKIEGO!!
Ciężkie odklejenie od rzeczywistości kolegów – tak brzmi moja arbitralna diagnoza.

Jehowy
Gość
Jehowy

+

mike
Gość
mike

sad but true

Gruby
Gość
Gruby

Zastanawiam się jak ciężki musiał być przedmiot, który Ci yebnął w dzieciństwie w łeb, że wypisujesz takie głupoty.

Kork von Donnersmarck
Gość
Kork von Donnersmarck

Ważył dokładnie 16 ton i 369 kg.

Vince
Gość
Vince

Tylko Chucka Norrisa nie wykreowal.

Bit
Gość
Bit

No i szybko przekonamy się, jak dobrym trenerem jest Walton