NBA: Logo Goodyear na trykotach Cavs

NBA: Logo Goodyear na trykotach Cavs
Maj 16 12:00 2017 Print This Article

Cleveland Cavaliers trenują, odpoczywają i oglądają przyszłych rywali, którzy będą czekać w następnym etapie na drodze do mistrzostwa. W międzyczasie udało im się także podjąć istotną decyzję, wchodzącą w życie z przyszłym sezonem.

Mowa jednak nie o aspekcie kadrowym, lecz wizualno-marketingowym. Cavs ogłosili dziś podpisanie wieloletniego kontraktu sponsorskiego z firmą Goodyear. Oznacza to ni mniej, ni więcej, iż trykoty drużyny zostaną przyozdobione logotypem marki już od przyszłego sezonu. Uskrzydlony but zostanie umieszczony na piersi, a wygląda to w ten sposób:

Wybór partnera staje się klarowny, gdy spojrzymy na pewien szczegół. Goodyear to firma z siedzibą w Ohio, a konkretnie w mieście Akron. Wtajemniczeni widzą już podstawy decyzji, niezorientowanym wyjaśniamy – Akron to rodzinna miejscowość samego LeBrona Jamesa. Ani trochę nie dziwi zatem, że to właśnie wytwórcy m. in. opon samochodowych będą promować się za pośrednictwem strojów Cleveland Cavaliers.

Pomysł z reklamami na koszulkach budzi wiele kontrowersji wśród kibiców, dla których “czyste” trykoty NBA to niejako świętość, która od przyszłego sezonu zostanie w pewien sposób splugawiona. Niemniej z taką decyzją pozostaje się jedynie pogodzić – Cleveland dołączają tym samym do grona 76ers, Celtics, Kings, Jazz oraz Nets, którzy również podpisali już podobne umowy sponsorskie.

Pozytywnym aspektem sprawy na pewno jest to, że przy okazji obie strony kontraktu przekazały również informację o dotacji 1 miliona dolarów na publiczne szkoły w Akron.

Nam pozostaje wierzyć, że aspekt reklam na koszulkach pozostanie w obecnej formie małych, pojedynczych logotypów, bez dalszej ekspansji na dostępną w ten sposób przestrzeń reklamową.

NBA: Cavaliers uczą się cierpliwości

Piotr Zach
Piotr Zach

Po skończeniu studiów I stopnia na kierunku marketing, kolejny etap zacząłem na... filologii polskiej. NBA pasjonuję się od kilkulatka, za sprawą kuzyna, u którego bawiłem się plikiem kart z wizerunkami koszykarzy i grałem w NBA Live 2000. Jego zainteresowanie wygasło, moje wręcz przeciwnie. Na PROBASKET często znajdziecie moje autorskie przemyślenia o miejscu, "where amazing happens".

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "NBA: Logo Goodyear na trykotach Cavs"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Grizzfan
Gość

Też mi nowość już 3m-ce temu było wiadome że Goodyear będzie na koszulkach Cavs….

moscu
Gość

No i się zaczęło.

Robot23
Gość

No i właśnie w ten sposób umiera ostatni bastion. Wszystko przez pazerność grajków, którzy żądają coraz to większych pieniędzy. Przykre, bardzo przykre. Dla mnie to już niestety powolny koniec NBA. Wielu prawdziwych kibiców wam tego nie wybaczy. Precz z Silverem!!!

wpDiscuz