Cleveland Cavaliers przegrali w pierwszym meczu finałów konferencji wschodniej w TD Garden z Boston Celtics 83:108. Pomimo sromotnej porażki, gwiazda Cavs – LeBron James – nie panikuje. 

Kompletnie mnie to nie martwi – stwierdził James. – Nie poszedłem na studia. To nie jest March Madness – dodał. LBJ ma całkowitą rację w nietraceniu chłodnej głowy. Cavs nie mieli wczoraj dobrej nocy pod względem skuteczności – trafili zaledwie 4/26 rzutów zza łuku. Sam lider Kawalerii miał gorszy dzień, kończąc mecz na 5/16 z gry oraz popełniając siedem strat.

Z Jamesem na parkiecie byli gorsi od Celtów o 32 punkty, co nie powinno się już więcej w tej serii wydarzyć. Defensywa Celtów była niesamowita, ale też taka, jaką od niej wymagaliśmy, mając w pamięci ich występy z sezonu regularnego. Byli oni pierwsi w ratingu defensywnym – 101.5 punktu na 100 posiadań. Dodatkowo kończącej sezon kontuzji kolana doznał Kyrie Irving, który, o ile w ataku jest jednym z najlepszych zawodników w NBA, o tyle w obronie nie radzi sobie już tak dobrze.

Jest jeszcze oczywiście zbyt wcześnie, aby stawiać Cavs na straconej pozycji. Należy jednak przyznać, że jest to najgorsza rotacja zespołu z Ohio od czasu gdy powrotu LeBrona. Łatwa przechadzka po Toronto Raptors nieco zamazała ten obraz, ale Celtics już w pierwszym spotkaniu obnażyli wszystkie słabości Cavaliers.

NBA: Piękny umysł LeBrona! Co za pamięć!

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "NBA: LeBron nie panikuje"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jehowy
Gość

Max 4:2 dla cavs

Biggie
Gość

Ale final i tak w plecy

Lookoutbelow
Gość

Na finał to cle i bos raczej nie dadzą rady

jestem przed swoim prime
Gość
Redakcjo, najgorsza rotacja Cavaliers od czasu powrotu Jamesa, to PO 2015 od G6 Półfinałów Wschodu z Bulls – dokładnie od momentu, gdy Irving zmagał się z kontuzją, i było kwestią czasu, gdy całkiem wypadnie z rotacji (zagrał później G1 i G4 z Hawks FW i G1 ścisłego Finału z Warriors – średnio 30 minut i jakieś 18 pkt, mecze bez rewelacji poza ostatnim) – a więc większość serii z Hawks Cavs grali bez Irvinga lub z kontuzjowanym Irvingiem, a połowę dogrywki G1 i pozostałe 5 meczów scisłego Finału już całkiem bez Irvinga. Love wtedy wypadł z rotacji już w ostatnim… Czytaj więcej »