Zmartwień w szatni Pacers ciąg dalszy – tym razem w strefie podkoszowej. W meczu z Detroit Pistons kostkę skręcił Domantas Sabonis i zgodnie z przewidywaniami uraz okazał się na tyle poważny, że wyeliminuje gracza z kilku najbliższych spotkań.

Dokładny czas rekonwalescencji nie jest znany – wiadomo jedynie tyle, że litewski podkoszowy nie jest zdolny do gry i czeka go przerwa. Zgodnie z informacjami płynącymi ze sztabu Pacers noga jest mocno opuchnięta i wymaga odpoczynku. Potwierdzono natomiast, że Sabonis nie zagra w najbliższych dwóch meczach: z Dallas Mavericks oraz Minnesotą Timberwolves.

To spora strata, gdyż syn słynnego Arvydasa Sabonisa rozwija się w Lidze naprawdę świetnie – w tym sezonie jego rola znacznie wzrosła i pomimo faktu, że większość meczów rozpoczyna jako rezerwowy, notuje średnio 14 punktów, 9 zbiórek oraz niespełna 3 asysty na mecz, trafiając 61% rzutów z gry w niespełna 25 minut spędzanych na parkiecie. To trzeci sezon gracza na parkietach NBA, w tym drugi w barwach Pacers.

Indiana zajmuje obecnie trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 40-21, jednak obrona tej pozycji nie będzie łatwą sprawą, gdyż tuż za ich plecami czai się zespół z Filadelfii z zaledwie jedną przegraną mniej. Urazy kluczowych graczy to spore utrudnienie dla zespołu prowadzonego przez trenera Nate’a McMillan’a – przypomnijmy z powodu kontuzji sezon zakończył już Victor Oladipo.

NBA: Kibic Lakers trafił z połowy boiska i wygrał 100 tysięcy dolarów!