Zawodnicy najlepszej ligi świata często biorą udział w akcjach charytatywnych lub sami takowe organizują. Do tego grona należy także Stephen Curry, który po raz kolejny udowodnił, że ma wielkie serce.

Rozgrywający pojawił się niedawno na spotkaniu na uczelni Liberty University, gdzie jego brat Seth grał w lidze uniwersyteckiej. Stephen oświadczył tam, że zamierza wesprzeć fundację “Kick’n It” poprzez przekazanie 20.000 par butów dla dzieci z Demokratycznej Republiki Konga. Dla ścisłości- nie każda para jest sygnowana jego nazwiskiem.Całe wydarzenie ma na celu zapobiegnięcie zarażenia się chorobami przenoszonymi z ziemi przez bose stopy. Udział w tej akcji może brać absolutnie każdy. Wystarczy przekazać nowe lub lekko używane buty pod adres, który znajduje się na stronie uniwersytetu.

Nie jest to pierwsza taka akcja ze strony 2-krotnego MVP ligi. Kilka lat temu Curry rozpoczął kampanię przeciw malarii. Po sezonie 2012-2013 odwiedził obóz dla uchodźców w Tanzanii (zdjęcie) oraz przekazał im 816 moskitier w celu uniknięcia zarażenia tą śmiertelną chorobą.

 

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "NBA: Kolejna gwiazda ligi pomaga"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tłoknr1
Gość

nawet jak jest to trochę po publiczkę , za takie akcje zawsze strzała , najważniejsze jak cieszy się ten komu się pomaga