NBA: Joel Embiid z urazem, ale wrócił na parkiet

1
1573

Pod koniec pierwszej kwarty Joel Embiid doznał urazu palca w lewej ręce. Na nagraniu widać przemieszczenie palca serdecznego. Embiid opuścił boisko, udał się do szatni, ale wrócił i Sixers wygrali z Thunder. Po meczu przyznał jednak, że czuł się jakby grał mając tylko jedną rękę i nie wiadomo czy nie opuści najbliższego spotkania przeciwko Celtics.

Sytuacja miała miejsce pod koniec pierwszej kwarty meczu SixersThunder i można ją zobaczyć na poniższym nagraniu.

Embiid udał do szatni, tam przeszedł szybkie badania, a także zrobiono mu prześwietlenie, które nie wykazało złamania. Wrócił na parkiet, a Sixers wygrali z Thunder 120:113. Embiid zdobył 18 punktów i miał dziewięć zbiórek oraz osiem asyst. Aż 15 zbiórek miał jego kolega z drużyny – Ben Simmons.

Embiid przyznał jednak po meczu, że odczuwał duży ból i czuł jakby grał mając tylko jedną rękę. Kilka razy miał problem ze złapaniem piłki czy walką pod koszem. Dlatego też pewnie Steven Adams zdobył 24 punkty i miał 15 zbiórek, z czego aż dziewięć w ataku.

Sixers przerwali serię czterech porażek z rzędu. Kolejny mecz zagrają w nocy z czwartku na piątek przeciwko Celtics. To ważne spotkanie dla obu drużyn, prestiżowe i Embiid nie chciałby go opuścić, ale nie wyklucza, że tak się stanie. Po spotkaniu z OKC podkreślał, że wszystko zależy od tego jak się będzie czuł i co powiedzą lekarze.

Wyniki NBA: Triple-double Doncicia i 47 punktów Jokicia

• Poprzedni artykułNBA: Drummond podbija swoją cenę?
    Następny artykułNBA: Powrót Supermana? Dwight Howard w konkursie wsadów!
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.