Nowy limit wynagrodzeń nie jest żadnym zaskoczeniem dla klubów NBA, bowiem wszyscy spodziewali się efektów dziewięcioletniej telewizyjnej umowy z Turnerem i ESPN. Jednak czy podwyżka będzie tak drastyczna, jak w ubiegłym sezonie? 

W czwartek NBA dostarczyło zespołom nowy próg płac, który będzie obowiązywał w sezonie 2017/2018. Salary-cap ma się zatrzymać na 101 milionach dolarów – poinformował Adrian Wojnarowski z The Vertical. 

Dodatkowo Wojnarowski uważa, że poziom podatku od luksusu wzrośnie do 121 milionów dolarów.

Tegoroczna pula wynagrodzeń wynosiła 94,1 milionów przy 113 milionach luxury-tax. Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu, władze przewidywały, że kwota wzrośnie do około 103 milionów, jednak w międzyczasie władze zmieniły przewidywania. W ciągu czterech sezonów salary cap urosło prawie dwukrotnie. Od sezonu 2014/15 skoki występowały następująco:

2014/2015 –  63 mln

2015/2016– 70 mln

2016/2017 – 94 mln.

Jednak skoro kluby zarabiają obecnie dużo więcej, niż jeszcze w ubiegłych sezonach, to stać je na przeznaczenie dużo wyższych kwot na wynagrodzenia dla zawodników.

NBA: Problemy w Atlancie. Czy awansują do play-offów?

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "NBA: Jeszcze więcej pieniędzy na zawodników – jak wysokie będzie teraz salary cap?"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Drydziek
Gość

Im więcej zarabiają, tym częściej muszą “dbać o swoje rodziny”, “oszczędzać swoje ciała” i “opuszczać mecze”. Do tego ciągłe zmiany przepisów “zmiękczające grę” i za chwilę będziemy oglądać co wieczór All Star Game.

Timur
Gość

Niech zarabiają, dlaczego tylko właściciele mają się obławiać, moim zdaniem nie powinno być takich dysproporcji w zarobkach jeden ma 30 milionów drugi trzydzieści razy mniej..dziwnie tak w jednej drużynie że jeden jest baaardzo doceniany ,a inny nie..ale to tak mi się nie podoba innym może nie przeszkadzać.

tłoknr1
Gość
takie przemyślenie, canal + był w odwiedzinach u Przemka , bardzo fajny reportaż z tego wyszedł , Gonzaga trochę od kuchni , rodzice Przemka, koledzy z drużyny , bałagan w szatni 🙂 itp , bardzo fajnie, Przemek w ogóle super gośc , cieszy się dużym uznaniem i szacunkiem , kibice go kochają, jak wrócił po kontuzji no to łezka się zakręciła, do tego ostatni mecz sezonu to na środek boiska wychodzą rodzice seniorów którzy kończą univerek , coś pięknego , sport + wartości , a wiecie że Przemek ma najiecej zwycięstw i % w historii nccca ? nieźle co ?…………..i… Czytaj więcej »
Cikos
Gość

Pkt.1 ktory ich omamia- agent
Pkt.2 towarzystwo-z kom przystajesz…..
Pkt.3 zaczynaja czuc kase i z niej korzystac

tłoknr1
Gość

oczywiście , władze ligi wymieniłem jako jeden z wielu , ale agent to typowa hiena co sprzeda duszę sportu za swoje procenty