NBA: Jak długa przerwa czeka lidera Thunder?

6
5609

Oklahoma City Thunder na własnym parkiecie pokonała poprzedniej nocy New Orleans Pelicans 122:116. Niestety w trzeciej kwarcie kontuzji doznał lider drużyny – Russell Westbrook. Wiele wskazuje na to, że czeka go dłuższa przerwa.

Russ nie rozpoczął sezonu razem z zespołem, ponieważ w trakcie letniej przerwy walczył z problematycznym kolanem. Gdy już łapał rytm, a Oklahoma City Thunder zaczęła wygrywać, przydarzył się kolejny uraz. Sytuacja miała miejsce podczas wygranego przez OKC spotkania z New Orleans PelicansRussell Westbrook walcząc o piłkę pod koniec trzeciej kwarty, źle wylądował i skręcił lewą kostkę.

Prześwietlenie nie wykazało żadnych zmian, ale skręcenie wygląda na bardzo mocne, co może dla Westa oznaczać około trzech/czterech tygodni przerwy. Westbrook nie był w stanie o własnych siłach opuścić parkietu. Nie wrócił też do gry. Wkrótce zapewne Thunder opublikują oficjalne oświadczenie odnośnie stanu zdrowia ich lidera. Wielka szkoda, bo OKC wychodzili na prostą po słabym starcie sezonu.

West w sześciu rozegranych meczach notował na swoje konto średnio 25,3 punktu, 8,5 zbiórki i 8,8 asysty trafiając 50,4 FG% i bardzo słabe 11,1% z dystansu.

Wyniki NBA: Buzzer-beater Fourniera. Kontuzja Westbrooka