Atmosfera w trakcie wtorkowego meczu Toronto Raptors – Chicago Bulls była bardzo gorąca. Po tym jak Serge Ibaka poszarpał się z Robinem Lopezem, cały koszykarski świat oczekiwał na wiadomość: Jaką karą zostaną obciążeni obydwaj zawodnicy. Po dwóch dniach wszystko jest już jasne.

Serge Ibaka i Robin Lopez zostali przez ligę zawieszeni. Każdy z nich na jeden mecz za rozpoczęcie przepychanki – ogłosiły władze NBA. Przełożyło się to także na dodatkową karę grzywny – 120 750 dolarów musi zapłacić Lopez, z kolei 111,364 dolarów Ibaka.

Również asystent trenera Raptors – Jamaal Magloire, został obciążony karą pieniężną w wysokości 15 000 dolarów grzywny, po tym jak próbując działać jako rozjemca, sam wdał się w kłótnię Nikolą Miroticiem.

Przypomnijmy jak w ogóle doszło od całej sytuacji. Ibaka uderzył łokciem rywala. Poirytowany Lopez podszedł do niego próbując wybić mu piłkę, którą tamten trzymał w rękach. Niestety, żaden z zawodników nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy i wywiązała się bójka. Pomimo interwencji sędziów i innych zawodników, Lopez wymierzył cios, ale chybił. Środkowy Raptors chcąc się odegrać także próbował uderzyć rywala, jednak trafił tylko w jego bujną czuprynę.

[ot-video][/ot-video]

NBA: Embiid potrzebuje operacji, Durant bliski powrotu

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "NBA: Serge Ibaka i Robin Lopez zawieszeni"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Damian
Gość

[…] Lopez wymierzył cios, ale chybił. Środkowy Bulls chcąc się odegrać także próbował uderzyć rywala, jednak trafił tylko w jego bujną czuprynę.
Mała pomyłka się wkradła, aczkolwiek bardzo zabawna 😀

Andrzej
Gość

poprawcie ostatnie zdanie

moscu
Gość

za co został zawieszony Ibaka? cios kontrujący to odruch – NBA schodzi na psy.

Cikos
Gość

Kurcze,jakby oni sie trafili tymi ciosami,nokaut na miejscu

ppp
Gość

no Lopez miał jednak lekką śliwkę z boku głowy. sprawdźcie powtórki.

NYKnicks#
Gość

Nie pochwalam takich zachowań bo to jest parkiet a nie ring ale szczerze mówiąc po długich latach “posuchy” i odgwizdywanie floopów i pierdnięć przeciwnika miło zobaczyć że jeszcze u niektórych zawodników coś tam dynda między nogami. Także dla mnie sztos!

Tomaaas
Gość

Może gdyby ibaka trafił coś by drgnęło w bance lopeza i zacząłby grać jak lopez z brooklynu

Grzegorz Es
Gość

Tzn jak, rzucam 25 pkt mam 8 zbiórek a drużyna przegrywa 4/5 meczy?

Tomaaas
Gość

Nie ma co porównywać otoczenia w jakim jeden i drugi grają- chyba sie zgodzisz.

cyzeisk
Gość

Zobaczcie na Josepha (6). Pchnęli by chłopa 10 cm dalej i zderzyłby się towarowym Lopeza.