Kibice najlepszej ligi świata ujrzeli kolejny przyszłoroczny strój. Tym razem nowe uniformy zaprezentowała Atlanta Hawks, która jako następna ekipa zdecydowała się umieścić na koszulce logo sponsora.

Dwa lata temu zarząd Hawks zdecydował się odświeżyć nieco wizerunek zespołu modernizując logo klubu oraz stroje zawodników. I tak, jastrzębia trzymającego piłkę do kosza zastąpił znany kibicom Pac- Man. Uniformy także nabrały innych kolorów prezentując przy tym przede wszystkim nowoczesny design. Opinie fanów były oczywiście bardzo podzielone. Jedni uważali, że stroje są”rewolucyjne” innym zaś przypominały ” podróbki z chińskiego bazaru”. Tak czy siak obydwie strony cieszył fakt, iż do łask powrócił wspomniany Pac- Man.

W tym roku stroje Jastrzębi przeszły kolejną metamorfozę. Co prawda nie, aż tak drastyczną jak dwa lata temu, lecz pojawienie się kilku elementów budzi wśród niektórych niemałe oburzenie. Mowa oczywiście o banerach reklamowych, bowiem Atlanta jako 13. drużyna ligi zdecydowała się umieścić je na swoich uniformach meczowych. Koszulkowym sponsorem będzie Sharecare. Obydwie organizacje zamierzają poszerzyć współpracę. Do wspólnych projektów należą chociażby zajmowanie się różnego rodzaju inicjatywami społecznymi mającymi na celu poprawę zdrowia i samopoczucia mieszkańców Atlanty. Dodatkowo na hali Philips Arena Jastrzębie wraz z Sharecare będą oferować zdrowe jedzenie oraz wspólnie zaprojektowane ergonomiczne krzesła. Mają one zostać oddane do użytku w sezonie 2018/2019. Warto jeszcze podkreślić, że Sharecare stanie się również sponsorem sieci radiowej zespołu, z którym ma tworzyć materiały emitowane na FOX Sports. Według szefa Hawks ds. finansów, Andrewa Saltzmana nowa umowa sponsorska będzie drugą co wielkości umową w historii klubu. Pierwszą jest oczywiście sponsor tytularny hali zespołu- Philips.

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "NBA: Hawks ze sponsorem na koszulkach"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robot23
Gość

Że-na-da. Precz z reklamami na koszulkach.

Mariusz
Gość

Dlaczego nie mogą tego jakoś fajnie wkomponować w strój, tylko takie byle co wychodzi z bazaru?

Kris
Gość

Najlepiej to niech jeszcze graczom na czołach zrobią tatuaże z logo sponsora. Komercja zniszczyła piękno tej ligi. Mam nadzieję, że kibice się odwrócą od NBA i władze ligi będą musiały zrezygnować z reklam. Ja nie zamierzam oglądać NBA z takim chłamem na koszulkach.