Houston Rockets wygrali 14. mecz z rzędu i mają najlepszy bilans w całej NBA. James Harden jest jednym z głównych kandydatów do nagrody MVP. Jest w niesamowitej formie. W lutym miał średnią 30 punktów, osiem asyst i blisko sześć zbiórek na mecz. Ostatniej nocy Rockets grali w Los Angeles przeciwko Clippers. Pierwszą kwartę wygrali 34:12, ale to co wydarzyło się na nieco ponad minutę przed jej końcem zapamiętamy na długo.

Harden tak zakręcił Wesley Johnsonem, że ten upadł na parkiet i długo nie wstawał. Lider Rockets wykorzystał to i według niektórych kibiców jeszcze bardziej ośmieszył rywala. Odczekał dobre dwie sekundy i dopiero oddał rzut, celny.

Nawet administrator oficjalnego konta NBA nie wiedział, co napisać.

Fanom Rockets akcja bardzo się podobała, ale są też głosy, że Harden nie tylko ośmieszył Johnsona, ale przesadził z czekaniem na oddanie rzutu i że było to lekceważące. A Wy co myślicie?

Czy Harden przesadził ze swoim zachowaniem? (wyniki środowych spotkań znajdziecie tutaj)