George Hill nie pojawił się na sobotnim Cleveland Cavaliers. Rozgrywający miał jednak ku temu odpowiednie powody – ukończył studia. 


Hill otrzymał świadectwo Uniwersytetu Indianapolis oraz wziął udział w uroczystym wręczeniu dyplomów. W tym czasie jego koledzy z drużyny przygotowywali się do pierwszego starcia w finałach konferencji wschodniej przeciwko Boston Celtics.

32-latek występował w barwach uczelni w latach 2004-2008, a teraz otrzymał dyplom z Nauk Wyzwolonych. Jak jednak twierdzi sam trener Cavs – Tyron Lue – Hill powinien wrócić do ekipy już na mecz otwarcia.

Cavaliers pozyskali rozgrywającego w lutym w wyniku wymiany z Sacramento Kings. Opuścił on trzy mecze pierwszej rundy przeciwko Indianie Pacers z powodu bólu pleców. Jednak już w drugiej rundzie przeciwko Toronto Raptors zagrał bardzo dobrze. Hill ma za sobą występy w playoffs w barwach San Antonio Spurs i Pacers. Jego doświadczenie z pewnością jest nie do ocenienia.

Cavs bez Hilla w składzie mieli problemy z Pacers. Rozgrywający pojawił się na ostatnie spotkanie i pomógł drużynie w odniesieniu sukcesu. – Był niesamowity. Wrócił na Game 7 po trzech meczach przerwy i dał nam niesamowity spokój. Jego doświadczenie procentuje za każdym razem. Był już w finałach konferencji z Pacers, wie z czym to się je. To duża przewaga posiadanie w rotacji tak wartościowego weterana – komplementował swojego podopiecznego Lue.

Congrats to George Hill!

Congratulations to the Cavs George Hill! The point guard became the first person in his family to get his college degree….he was the commencement speaker too! Pictures and details here: http://via.fox8.com/XZL1o (Graduation speech from IUPUI)

Publiée par Fox 8 News sur samedi 12 mai 2018

NBA: Sixers planują ściągnąć supergwiazdę

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o