NBA: Eric Gordon ustanawia nowy rekord

NBA: Eric Gordon ustanawia nowy rekord
Marzec 06 13:50 2017 Print This Article

Tegoroczny zwycięzca konkursu w rzutach za 3 punkty pobił rekord Mirzy Teletovica w ilości celnych prób zza łuku przez zawodnika wchodzącego z ławki. Swoją 180 trójkę w tym sezonie trafił w sobotnim meczu przeciwko Memphis Grizzlies.

Oprócz tego jego fantastyczna postawa (6/9 trafień za 3 punkty, łącznie 18 z ławki) dała ważne zwycięstwo ekipie z Houston. Eric Gordon łącznie rzucił w tym sezonie 202 razy za 3, jednakże nie są one wliczane do rekordu, gdyż na początku sezonu grał on jako starter z powodu absencji Patricka Beverleya.

28 latek bez wątpienia ten rekord poprawi, z racji tego że jego drużynie zostało 19 spotkań do końca sezonu regularnego. Faktem jest to, że jego przyszły wynik będzie niezwykle trudny do pobicia. Nie ulega wątpliwości, że Gordon znajduje się w gronie faworytów do zdobycia tytułu Najlepszego Zawodnika wchodzącego z ławki rezerwowywch.

Damian Wełna
Damian Wełna

Dwudziestolatek zakochany po uszy w NBA, do tego student dziennikarstwa. Zainteresowanie tą ligą rozpoczęło się z otrzymaniem nowego komputera w 2008 roku. Nie wiedzieć czemu na tym urządzeniu zamiast FIFY była zainstalowana nowa wersja gry NBA od 2K, najwidoczniej ktoś "z góry" kazał mi zmienić obiekt kultu sportowego. Wierny kibic Chicago Bulls. Bezapelacyjne najlepszy koszykarz - Michael Jordan.

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "NBA: Eric Gordon ustanawia nowy rekord"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Grzegorz Es
Gość

Rekordy z tyłka, teraz wszyscy nawet centrowie (horford, cousins) rzucają 3p to i rekordy padają, tylko czemu nie ma wyników 160-158 jak w latach 90tych gdzie mało kto rzucał trójki?

wpDiscuz