NBA: Embiid może jednak wiele stracić

by Michał Kajzerek | 11 października 2017 10:15

W umowie Joela Embiida ostatecznie znalazły się pewne opcje, które Philadelphia 76ers może wykorzystać, jeśli środkowy nadal będzie miał problemy ze zdrowiem. Center parę dni temu podpisał z drużyną maksymalne przedłużenie kontrakt, czyli 5 lat za 148 milionów dolarów.

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN – umowa Joela Embiida w zasadzie jest zagwarantowana, ale Philadelphia 76ers postanowiła wprowadzić do niej pewne zabezpieczenia. Zawodnik podpisał 5-letnie przedłużenie, pomimo faktu, że w NBA rozegrał dopiero 31 meczów. Jego koledzy z drużyny bronili tej decyzji tłumacząc ją ogromnym potencjałem zawodnika. Nie zmienia to jednak faktu, że potencjał Embiida pozostanie bezużyteczna, jeśli zawodnik co chwilę będzie się rehabilitował.

Sixers w kontrakcie z Embiidem zaznaczyli, że jeśli odnowią się poprzednie urazy zawodnika i ten opuści znaczącą część rozgrywek, to kwota kontraktu znacząco się zmniejszy. Eksperci ESPN przebili się przez 35-stronnicowy kontrakt Embiida i wyciągnęli z niego kilka szczegółów. Jeżeli Embiid w danych rozgrywkach opuści 25+ meczów lub zagra mniej niż 1650 minut, Sixers mają prawo rozwiązać z nim umowę lub po prostu zapłacić mniej pieniędzy. Chodzi przede wszystkim o kontuzje pleców, stóp i kolan.

Ile Sixers będą zobowiązani zawodnikowi zapłacić, jeśli rozwiążą z nim kontrakt w którymś z sezonów przedłużenia?

Ale jeśli Embiid w trzech sezonach z rzędu spędzi na parkiecie minimum 1650 minut, zespół straci swoje opcje związane z rozwiązaniem kontraktu wysokiego. Natomiast miejsce w pierwszym składzie All-NBA po sezonie 2017/2018 albo nagroda dla MVP sezonu regularnego – sprawią, że Embiid otrzyma wynagrodzenie o wartości 30% salary-cap zespołu, nie 25% jak jest to przewidziane w jego obecnym kontrakcie. W takim układzie 5-letnia umowa zawodnika byłaby warta 175 milionów dolarów. Czarny scenariusz zostawia zawodnika z gwarantowanymi 84 milionami dolarów.

Wyniki NBA: Powrót LeBrona, 29 punktów Goberta[1]


Endnotes:
  1. Wyniki NBA: Powrót LeBrona, 29 punktów Goberta: http://probasket.pl/wyniki-nba-powrot-lebrona-29-punktow-goberta/

Source URL: http://probasket.pl/nba-embiid-moze-jednak-wiele-stracic/